Sleduj nás

Profesionální bojovníci by mohli závidět, Karlos Benda dostal nabídku z KSW!

Profesionální bojovníci by mohli závidět, Karlos Benda dostal nabídku z KSW! Foto: KSW / Clash of the Stars

K velkému, velkému přestupu mohlo dojít na domácí MMA scéně. Karlose Bendu si totiž vyhlédl sám gigant z KSW.

Nejedná se o žádný vtip, a dokonce si organizace ani nespletla Karlose Bendu s Karlosem Vémolou. Skutečně měla zájem o prvního jmenovaného, kterého chtěla dosadit hned na říjnový turnaj v Třinci.

Tento termín ovšem koliduje s termínem, který si stanovila bojovníkova domovská organizace Clash of the Stars, jíž je pověstný „Kotlárobijec“ vděčný za to, jakým způsobem jeho kariéru nakopla. Proto i on jí je věrný. Tento vztah, který je založený na vzájemném respektu, bude odměněn v příštím roce.


„Měl jsem rozhovor se členem z KSW, jestli nechci mít zápas teď na turnaji v Třinci. Chtěl jsem jít, i když jsem věděl, že šance na výhru by nebyly zrovna velké, jenže to je ani ne čtrnáct dní před zápasem v Clashi, kde jsem už potvrdil svoji účast a nechtěl jsem do toho házet vidle. Naštěstí jsou kluci z Clashe s vedením KSW v kontaktu, a tak se bavili, že by mě tam příští rok pustili,“ prozradil nám Karlos Benda.

Sen, po kterém touží mnoho profesionálních bojovníků, si tak málem splnil prakticky stále jen amatér, který se MMA věnuje zatím jenom rok a půl. Nutno ovšem podotknout, že velice usilovně, jelikož šest ze sedmi dní v týdnu tráví v tělocvičně.


A protože jsme nedávno i my byli v kontaktu s KSW, tak jsme se je na tuto informaci zeptali. „Měli jsme mezeru pro kartu v Třinci a hledali jsme vhodného kandidáta, který by náš turnaj zvýraznil a přilákal pozornost. Pana Bendu jsme společně vyhodnotili a přišel nám jako ideální kandidát,“ potvrdili nám. 

KSW se do Třince podívá v sobotu 14. října. Na turnaji nebudou chybět ostřílení čeští borci, jako jsou Leo Brichta či Filip Macek, přičemž hlavní náplň večera obstará Černovous Michal Martínek, který by se s případnou výhrou (nad UFC veteránem Darko Stošičem) rád přiblížil k titulu těžké váhy.

Zdroj: Autorský text, rozhovorDalší články