Mise jménem UFC titul se rozjela naplno. Jiří Procházka v sobotu ráno odletěl se svým trenérským týmem do Spojených států a už o den později hlásil příjezd do Miami, kde se bude chystat na velký večer. Právě tam totiž 11. dubna nastoupí proti Carlosi Ulbergovi v titulové bitvě polotěžké váhy.
Český samuraj se po příletu okamžitě ozval fanouškům i na sociálních sítích. Z vody u pobřeží poslal jednoduchý, ale výmluvný vzkaz. „Dobré ráno, Miami, jsme tady,“ oznámil Procházka na Instagramu. Na jedné z fotek zapózoval ve vodě s rukou nahoře na znamení vítězství, další snímek pak ukázal, že tým rozhodně nepřijel na krátký výlet. Kufr auta zaplnilo více než deset tašek s nákupem, což jen potvrzuje, že česká výprava se v zámoří usadí na delší dobu.
Procházka s trenéry totiž nebude od začátku bydlet v oficiálním hotelu UFC. Tam se přesune až v posledním týdnu před samotným zápasem. Do té doby chce mít tým maximální klid na přípravu, regeneraci i finální ladění formy.
Ještě před odletem bylo z Procházky cítit, že má v hlavě jediný cíl. „Je to sen, který jsem se snažil žít každý den. Snažím se ho žít a jdeme pro to,“ prohlásil. Ve hře je návrat na vrchol a také další pokus přivézt do Česka mistrovský pás UFC, který už jednou získal jako vůbec první český bojovník.
Velké téma je teď hlavně aklimatizace. Právě ta může v závěru přípravy hrát zásadní roli. Trenér Martin Karaivanov jasně připomněl, co bude pro celý tým v nejbližších dnech nejdůležitější. „V Miami bude důležitá aklimatizace, už teď domlouváme další sparingpartnery, hlavní je, aby byl Jiří zdravý,“ upozornil.
V Miami stráví Procházka s týmem celkem tři týdny. Podmínky pro přípravu vypadají velmi dobře. Teplé počasí, slunce a prostředí, které má pomoci tělu i hlavě naladit se na velký zápas. Kromě fyzické stránky ale bude důležité také správně vstřebat časový posun. Právě ten může hrát roli i pro české fanoušky, kteří budou titulový duel sledovat v brzkých ranních hodinách.
Celou výpravu navíc provází jasné heslo: lov. Právě na tenhle motiv Procházka i jeho tým sází už delší dobu a promítl se také do společného oblečení. Nejde přitom jen o slogan, ale i o nastavení celé přípravy.
Trenér Jaroslav Hovězáka to popsal naprosto jasně. „Cílem je jít pro titul. A slovo hunt, tedy lov, znamená držet si svoji strategii. Samozřejmě bereme ohled na soupeře, pečlivě jsme ho studovali, všechno se vší pokorou, ale Jiří je v nejlepší formě a odhodlání je propsané do celého týmu. Všichni s ním jdeme pro titul, to všichni chceme. Doufám, že nám bude celý národ fandit,“ uvedl.
A jak vnímá svého soupeře sám Procházka? Osobní setkání si pamatuje už z léta 2024, kdy se potkali na akci v Austrálii. Tehdy podle něj Ulberg působil jinak než dnes. „Viděli jsme se v létě 2024 v Austrálii na eventu, kde jsem byl hostem. Tam z osobního setkání byl pokorný, milý, choval se slušně. V poslední době je vidět, že mu trochu narostlo sebevědomí, viděl jsem nějaké kecy na mě, srandovní videa z jeho strany. Nedíval jsem se na to ani, ale vím, že něco vypálil ven. Je mi to vcelku jedno,“ řekl Procházka.
Zároveň dal jasně najevo, že mnohem víc než osobní rovina ho zajímá to, co Ulberg předvede v kleci. „Příprava je myslet na svoje hlavní stránky a připravit se na nejsilnější stránky soupeře. On jako osoba, až tak ho osobně neznám, abych ho mohl charakterově hodnotit. Znám jeho styl,“ dodal český bojovník.