Sleduj nás

Prewiev k turnaji UFC Fight Night Chikadze vs. Kattar

Prewiev k turnaji UFC Fight Night Chikadze vs. Kattar
Skoro měsíc jsme si museli počkat na další turnaj organizace UFC. Nový kalendářní rok otevře akce UFC on ESPN 32, kterou budou hostit tradiční prostory APEX Centra. Hlavní událost turnaje si vezmou na starost dva špičkový bojovníci z pérové váhy Giga Chikadze a Calvin Kattar.

Poslední vystoupení Kattara přineslo jeden z nejpamátnějších zápasů loňského roku. Bohužel pro Calvina to bylo díky neskutečnému nářezu, který obdržel od fenomenálního Maxe Hollowaye. Rodák z Massachusetts vydržel s budoucím členem síně slávy plných pět kol, během kterých inkasoval více než čtyři sta úderů! Zlomený nos a tržné rány v obličeji vystavilo Kattarovi dlouhou lékařskou stopku. Nyní po dvanácti měsících je zpět plný odhodlání vrátit se na vítěznou vlnu.

„Rok je dlouhá doba. Chtěl jsem být zpátky dřív, ale nevyšlo to. Možná je to tak lepší. Proti Hollowayeovi to byl opravdu tvrdý boj. Někdy je na tomhle byznysu nejtěžší vzít si volno, poslouchat své tělo a nespěchat zpátky. Podléhat emocím a egu není nejchytřejší rozhodnutí.“

Comeback se Bostonskému Ukončovateli pokusí znepříjemnit muž, který zatím v UFC nepoznal porážku. Giga Chikadze si navíc v posledních zápasech rozjel sérii knockoutů a jeho sebevědomí letí vzhůru. Skalpy legend Swansona a Barbozi potvrzují obrovský talent, který se v postavě gruzínského Ninji skrývá.

„Říkám to už dlouho a lidé tomu předtím nevěřili. Teď už konečně začínají věřit. Já jsem pravý lidový šampion. Můžu porazit kohokoliv v pérové váze na světě a cítím, že je čas, aby to všechno bylo potvrzené.“


Turnaj sice přišel pouhý týden před startem o bitvu mezi Salikovem a Pereirou, ale i tak nás čeká poměrně zajímavá karta. Druhou hlavní událost zařídí pořízci z těžké váhy Jake Collier a Chase Sherman. Za pozornost stojí i zápas mezi Katlyn Chookagian a Jennifer Maiou, který hodně vyjasní pozice na vrcholu muší váhy. Obě bojovnice se již setkaly na turnaji UFC 244 v roce 2019. Výhru na body si odnesla třiatřicetiletá Američanka, která se poté neúspěšně pokusila vyrvat titul dominantní Valentině Schevchenko. Stejně dopadla v roce 2020 i Maia, která ale překvapivě vydržela plných pět kol. Situace v této divizi je taková, že další titulovou šanci může Chookagian nebo Maie zajistit právě toto vítězství.

Zde si také můžete přečíst celou analýzu na zápas Giga Chikadze vs. Calvin Kattar.

Další články