Sleduj nás

Ponesu českou vlajku a budu motivovat ostatní! těší se Leo Brichta na titulovou bitvu v KSW

Ponesu českou vlajku a budu motivovat ostatní! těší se Leo Brichta na titulovou bitvu v KSWFOTO: KSW

Již v polovině února jej čeká životní zápas. KSW dalo českému bijci možnost získat prozatímní titul pro šampiona lehké váhy. Meta, na kterou žádný domácí bojovník nikdy nedosáhl, bude navíc ve hře před českým publikem v Liberci.

Leo již několikrát dokázal, že je zrozen pro velké zápasy a se vzrůstajícím tlakem jde nahoru i jeho výkonnost. Tento šťastný povahový rys se mu hodil již během premiéry v KSW, která se odehrála na monstrózním turnaji KSW Koloseum 2.

Naplněný národní fotbalový stadion ve Varšavě tak mohl vidět precizní výkon známého vtipálka. Leo si připsal důležité vítězství, které jej posunulo k další výzvě. Tou se stal na turnaji KSW 87 zkušený Roman Szymański. Brichta dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející duel, a svého soupeře ukončil technickým knokautem pětačtyřicet vteřin před koncem.


„Je to jednoduché, chci se ukázat ve světě, chci zvednout kvalitu českého MMA a ukázat, že cesty vedou i ven. Být v Čechách nebo na Slovensku je super, ale chci testovat své schopnosti za hranicemi, jako to dělal Patrik nebo Jirka. Když se dokážu prosadit jinde já, tak to myslím může motivovat i ostatní k reprezentaci na mezinárodní půdě,“ vysvětlil Leo svůj odchod na zahraniční štaci v komentáři pod jedním z příspěvků na sociálních sítích.

„Kvalitu na to máme, ale i tak jsme pár let pozadu za Polskem a podobně kvalitními státy. Rád ponesu českou vlajku i jinde než v ČR. Vlastenectví a dobrá reprezentace ČR, o to mi ve své podstatě jde. Rád se pokusím motivovat i ostatní k vyšším cílům. Váš youtuber,“ podepsal se Leo pod své hluboké a nacionálně zabarvené prohlášení na svém Instagramu.


Za naší redakci musíme uznat, že se mu tento záměr zatím bezezbytku daří naplnit. Pokud navíc přidá titul nejprestižnější evropské organizace, vstoupí již v tomto mladém věku mezi největší tuzemské sportovní hvězdy. Nám pak nezbyde než doufat, že si rozmyslí svůj brzký odchod do penze.


Další články