Sleduj nás

Podle mě Procházka na Pereiru nemá, řekl bývalý šampion. Vyvolal ostrou debatu

Podle mě Procházka na Pereiru nemá, řekl bývalý šampion. Vyvolal ostrou debatuFOTO: UFC

Daniel Cormier není člověkem, který by Jiřímu Procházkovi zrovna nějak věřil. To potvrzuje dnes a denně…

Je z toho skoro už železný zvyk. Když Jiří nastupoval do zápasu s Gloverem Teixeirou, Alexem Pereirou, Aleksandarem Rakičem a nyní znovu s Pereirou, pokaždé „DC“ tipoval zápas v jeho neprospěch. Nejinak tomu je i teď, ovšem tentokrát měl vedle sebe někoho, kdo bývalému šampionovi mohl oponovat.

„Výhodou Alexe Pereiry je, že je velice konzistentní ve svých výkonech. Udržuje se aktivní, bojuje se všemi a je na vše připraven. Proto nevidím zase až takový problém, když znenadání přijal zápas s Jiřím Procházkou, i když nemá tolik času na přípravu. Protože je pořád v takovém pracovním režimu, tak mu prostě stačí jen přepnout a je zpátky,“ spustil Comier pro ESPN MMA.

„Kdybych byl na místě Jiřího Procházky, nejsem si jistý, jestli je Pereira soupeřem, kterému bych zrovna teď chtěl čelit. Zatímco Pereirovi stačí přepnout, tak Procházka se potřebuje zdokonalit, aby na něho měl. A jelikož nemá žádný čas na přípravu, tak od něho můžeme očekávat naprosté minimum změn, které mohl udělat. Aby Jirka Alexe mohl porazit, potřebuje udělat spoustu, spoustu změn,“ vyřkl Cormier svůj názor.

Od doby, co „DC“ pověsil rukavice na hřebík, se věnuje těmto zápasovým analýzám. Procházkův styl mu tedy zjevně nevoní, ale to ještě neznamená, že ostatní ten názor sdílí s ním.


„Dovoluji si nesouhlasit,“ řekl například takový Anthony Smith, jenž Cormierovi dělal společnost. „Myslím si, že tohle je přesně ten příklad, kdy méně času na přípravu více hraje v Procházkův prospěch. Pokud začne dělat změny, přijde tím o sebe samotného a o svůj styl, díky kterému tak vyčnívá. A pořád necítím, že by díky těm změnám našel způsob, jakým by Alexe Pereiru mohl aktivně porážet,“ líčil.

„Upřímně si myslím, že tohle je pro Jirku ta nejlepší šance, kdy může proti Alexovi uspět. Možná Alex poslední dny tak tvrdě netrénoval, možná na tom jeho kardio není tak dobře, a navíc bude muset drasticky hubnout. A ta váha vám prostě vezme hodně sil,“ oponoval Cormierovi.


Další články