Sleduj nás

Pavol Neruda: Attila od oznámení zápasu zhubl už sedm kilo! Na Kincla bude při odvetě větší tlak než na Vémolu

Pavol Neruda: Attila od oznámení zápasu zhubl už sedm kilo! Na Kincla bude při odvetě větší tlak než na VémoluFOTO: OKTAGON MMA

Organizace OKTAGON má na letošní rok naplánované zápasy, o kterých fanoušci sní minimálně poslední dva roky. Vrcholem všeho jsou samozřejmě mimořádně exponované odvety Karlose Vémoly, kdy se postupně utká s Patrikem Kinclem a poté s Attilou Véghem. 

Co by se stalo v případě prohry již nyní v Liberci nebo poté v květnu, to jsme se dozvěděli od jednoho z majitelů OKTAGONu Pavola Nerudy, který na vše podstatné odpověděl v rozhovoru pro sport.cz.

Souboj století si o druhý díl vysloveně říkal, ale sladit zájmy dvou takto silných osobností musel být pro OKTAGON pořádný oříšek. Ani jeden z borců se netají tím, že do klece nevlezou za méně, než si průměrný český občan vydělá za půl dekády. Odveta bude tedy extrémně drahá, ale podle Nerudy také mimořádně zajímavá i z důvodu rivality mezi bývalými federálními partnery. 


„V případě Attily s Karlosem to bude čistě česko-slovenský souboj. Střet dvou zemí. Trochu si ale myslím, že pokud by Attila prohrál, tak by podle mě oba chtěli třetí zápas, aby se definitivně rozhodlo. Muselo by to dávat smysl, dělat to na sílu nemá smysl a ani divák by tomu ve finále neuvěřil,“ popsal možný scénář jeden z majitelů OKTAGONu. 

Šéf organizace potvrdil i předpokládaný prosincový termín a pražskou O2 arenu. Ve hře prý byla varianta udělat turnaj na fotbalovém stadionu Slovanu Bratislava nebo Slávie Praha, ale nákladnost a závislost na počasí přiměla OKTAGON vše přehodnotit a uchýlit se do osvědčených prostor. 


Zatímco Attila se bude již nyní koncentrovat na tento velký duel, Karlosova sezóna se teprve rozjíždí. První překážkou je v Liberci Al Matavao, za kterého schytalo vedení organizace vlnu kritiky. 

„Tohle jsme slyšeli už několikrát. Vycházím spíš z toho, co řekl Attila, když jsme spolu byli na obědě. Matavao je brutálně těžký soupeř, který ho klidně může porazit. Když se o Karlose bojí Attila, tak to jasně říká, že Al Matavao je legitimní soupeř,“ odvolal se Pavol Neruda na názor slovenské legendy. Pouhý měsíc po nevyzpytatelném Samojci přijde na řadu zápas, který bude zásadně definovat kariéru Kincla i Vémoly. 

„Myslím, že pod větším tlakem bude Patrik. Je to pro něj ten největší zápas, jeho nemesis. Teď nemluvím za Patrika, ale myslím si, že už nepomýšlí na nějaké vrcholy v různých ligách a chce zápasit u nás. Teď má jedinečnou šanci to s Karlosem uzavřít. Nevím, jestli v jeho kariéře může být větší vrchol!“Další články