Sleduj nás

Prohru s Makhachevem si vůbec nepřipouštím, ve skutečnosti s ním bojovala má kopie, říká Oliveira před odvetou

Prohru s Makhachevem si vůbec nepřipouštím, ve skutečnosti s ním bojovala má kopie, říká Oliveira před odvetouFOTO: UFC

Charles Oliveira to má krátce před odvetou s Islamem Makhachevem, kterému loni v říjnu podlehl. Tuto prohru si však vůbec nepřipouští.

Většina bojovníků se dívá na záznamy svých porážek, z nichž se snaží nějak poučit. Využívají toho, aby mohli zanalyzovat své chyby a případně je napravit. Tohle ovšem není případ našeho Brazilce.

„Do Bronx“ je přesvědčený, že v přípravě na první duel s Makhachevem udělal vše potřebné, aby byl úspěšný. Chybou bylo, že nečekaně zamrzl, a tak si nakonec domů odnesl jednoznačnou prohru, jež by se dala označit za fiasko.


Krátce po boji Oliveira řekl, že si potřebuje dát několik dní pauzu, kvůli čemuž s Islamem odmítl okamžitou odvetu, čímž přenechal svoji šanci Alexanderovi Volkanovskimu. Následně ovšem celou situaci přehodnotil a dospěl k názoru, že si pro odvetu dojde. A až se jí dočká, vsadí na úplně stejnou taktiku jako předtím.

„Na záznam bitvy s Makhachevem jsem doteď nepodíval, protože si nechci připomínat, jak se to celé vyvinulo. Když vidím, jak to dopadlo, tak se za sebe až stydím, ale v ten moment nešlo nic dělat. Občas se stane, že bojovník zamrzne, a to byl přesně i můj případ,“ svěřil se Oliveira novináři Arielovi Helwanimu.


„Chyba tedy není v tom, že bych se špatně nebo nedostatečně připravoval, prostě mě pohltila síla okamžiku. Ten člověk, který s Islamem tehdy bojoval, jsem ani nebyl já. Byla to pouhá kopie mého originálního já. A to je holá pravda,“ konstatoval.

Na jednu stranu by se dalo říct, že se Charles uchýlil k výmluvám, na druhou stranu si je však třeba přiznat, že kromě Makhacheva vymýtil všechny potenciální hrozby z divize lehké váhy. Jen tato dagestánská překážka se mu stala osudnou.

„Uvidíme, na kdy padne termín odvety. Zatím to vše směruje k tomu jaru. Jsem připravený. Čekám jen na pokyn od UFC. S Boží pomocí konečně předvedu, co ve mně je,“ přeje si Oliveira.Další články