Sleduj nás

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFA

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFAFOTO: OKTAGON MMA

Hlavní událost turnaje OKTAGON 43, který se uskuteční 20. května v O2 areně, je jasná. Odveta mezi Vémolou a Kinclem je tahákem, který by bezpochyby pražskou halu vyprodal i sám. OKTAGON však vytahuje z rukávu další esa, která donutí fanoušky sáhnout do úspor na letní dovolenou a místo do Chorvatska radši vyrazit na svátek MMA do Prahy. 


Kromě souboje, který už dávno přesáhl sportovní rámec, nás čekají i dva zápasy Tipsport Gamechanger. Louis Glismann již jednou na Melvina Van Suijdama dokázal vyzrát a nyní se o to pokusí znovu. Jednatřicetiletý Dán patří mezi hlavní favority celého Gamechangeru, ale výkon jeho Holandského soupeře byl pro všechny velkým překvapením, a tak čekáme v odvetě vyrovnaný boj.

Druhou dvojici tvoří známé tváře OKTAGONu, Kozma a Lohoré. David se s Polákem Siwiecem dost natrápil, mohlo za to zranění z přípravy. Francouz dokázal proti Pirátovi, jak nebezpečný umí být v postoji, a proto čekáme jasný scénář, kdy Růžový Panter bude chtít na zem a Da Killa Kid přestřelku v postoji. Kdo si prosadí svou, měl by odejít s rukou nahoře.

Mezi nově ohlášené taháky patří bitva mezi Robo Pukačem a Mírou Brožem. Diamantový Čávo utnul zlou sérii výhrou nad Tomášem Melišem, ale s všestranným Inkvizitorem bude mít těžké pořízení. Brož se po roční anabázi v RFA vrátil do žlutočerné armády a na rozjezd si střihl zápas na FABRIQ, kde si poradil s Denisem Farkašem. Souboj dvou zkušených bijců podle nás na body ovládne Inkvizitor.

Jakub Tichota patří dlouhodobě mezi největší tuzemské talenty a tuto pozici úspěšně obhajuje i po přechodu mezi profesionály. Porážka, kterou utrpěl v boji o titul, na tom nemůže nic změnit. Kuba udělal fantastický zápas, ve kterém se prostě rozhodčí přiklonili na stranu soupeře. Nyní se Chimp musí vrátit na vítěznou vlnu, ale v cestě mu bude stát nepříjemný Ahmed Vila. Borec pocházející z Bosny a Hercegoviny zvládl v OKTAGONu vyškolit Jardu Pokorného i Hezouna Dohnala. Pokud by uspěl i s Tichotou, mohl by si směle nárokovat titulovou šanci.


Téměř po roce se do akce vrátí první šampion lehké váhy OKTAGONu Mateusz Legierski. Šestadvacetiletý Polák si po zisku titulu střihnul dva zápasy v KSW s vyrovnanou bilancí. Nyní je ale zpět pod křídly největší tuzemské MMA organizace a plánuje brzký návrat na trůn. První krok udělal loni na Štvanici, kde ve třetím kole uškrtil Matouše Kohouta. Nyní jej čeká stálice domácí scény Matěj Kuzník. Svěřenec Andrého Reinderse dokázal na vypínačku od Davida Moona zareagovat dvěma triumfy, ale proti polskému Dynamitu bude jedním z největších outsiderů na kartě. 
 


Další články