Sleduj nás

Oktagon má cenu okolo tří miliard! prohlásil jeden z majitelů a poukázal na těžké začátky

Oktagon má cenu okolo tří miliard! prohlásil jeden z majitelů a poukázal na těžké začátkyFOTO: OKTAGON MMA

Z nuly na sto během pouhých devíti let. Oktagon je aktuálně jednou z nejprogresivnějších světových MMA organizací a podle svých majitelů se stále jedná pouze o začátek cesty. Letošní rok může být pro žluto-černou organizaci zlomový, protože přijdou dva revoluční turnaje pod širým nebem, které bude sledovat bez přehánění celý svět.

V roce 2016 se Oktagon pustil do boje s XFN, která v té době diktovala dění na domácí scéně. Ti nejlepší bojovníci byli pod smlouvou v dnes už neexistující organizaci a poměr sil byl dán vcelku jednoznačně. Dnes už je situace úplně jiná, ale je důležité si uvědomit reálie, ve kterých jsme se tenkrát pohybovali. O těžkých začátcích se rozpovídal Pavol Neruda v otevřeném interview, které poskytl anglickému serveru Sun Sport.

„Já i Ondra jsme si půjčili asi milion a půl, abychom to rozjeli. Taky jsme odešli ze svých zaměstnání. Za devět měsíců nás oslovil jeden člověk, co nám nabídl asi padesát milionů. Řekli jsem si, co to kur*a je! Chtěli jsme vybudovat něco mnohem většího. Nechtěli jsme to prodat za dva miliony eur a nechat to někomu jinému. Oni chtěli použít ty peníze proti nám, aby sponzorovali tu konkurenční organizaci,“ prozradil Pavol, v jakých bolestech se Oktagon rodil.


Čas ukázal, kdo má na scéně místo, protože Oktagon prosperoval a XFN zmizelo v propadlišti dějin. Fanoušci v Česku i na Slovensku si ve žluto-černé továrně na zážitky našli své hrdiny, a o tom, kdo je nyní jasná jednička, není pochyb. Oktagon navíc dokázal prorazit i na německém trhu a aktuálně se snaží uchvátit náročné publikum na britských ostrovech.

Před Oktagonem se nyní musí mít na pozoru i vyhlášená polská liga KSW. V současné době jsme svědky tvrdého konkurenčního boje, o kterém by se nikomu před pár lety ani nesnilo. Oktagon je schopný finančně konkurovat světové špičce a projekt Gamechanger nalákal zápasníky s životopisy, které jsou protkané prestižními adresami. Open-air turnaje v Edenu a ve Frankfurtu jsou jen třešničkou na dortu, která potvrzují neuvěřitelný progres této organizace.


„Myslím, že cena by mohla být okolo sto milionů liber, kdybychom šli na burzu. Myslím, že by to mohla být tak celková hodnota Oktagonu,“ prozradil Pavol Neruda naprosto šokující cifru, která atakuje cenovku nejlepších tuzemských fotbalových klubů Sparty a Slávie.


Další články