Sleduj nás

Oktagon - Krištofič Samuel - Benko Jakub

Oktagon - Krištofič Samuel - Benko Jakub

Týden po úspěšné premiéře se tento víkend rozběhne turnaj OKTAGON Underground i pro slovenské borce a jako druhý hlavní zápas večera je připravena velmi zajímavá bitva v kategorii do devadesáti kilogramů.


Jednu stranu klece bude okupovat všem fanouškům MMA známý Pirát Krištofič. Druhý roh je vyhrazen pro mnohonásobného šampiona v Muaythai, kterým je Jakub Benko. Pro české příznivce nepříliš známé jméno, za kterým se ale skrývá vynikající bojovník s velmi zajímavým příběhem.


Benko sice nemá žádné zápasy v MMA, ale v postoji má parádní bilanci šestačtyřicet výher a třiadvacet porážek. Už z tohoto čísla je jasné, že jej v sobotu asi nic zásadního nepřekvapí. Co je ale potřeba zmínit, to jsou mezinárodní zkušenosti, protože Jakub dokázal vítězit v obrovské konkurenci, která panuje v Austrálii a Thajsku. Získal například titul prestižní organizace WMC a nastupoval v MX Muay XTREME.


Krištofič Samuel vs. Benko Jakub v organizaci Oktagon MMA


Samuel Pirát Krištofič půjde do tohoto zápasu s rekordem dvanácti výher a tří porážek. Naposledy se nám předvedl v zápase s Petrem Karešem, který byl ale podle pravidel barmského boxu. Zajímavá přestřelka, při které si Pirát zlomil obě ruce, skončila nakonec remízou.Pokud by zápasy rozhodovala předzápasová prohlášení, nemusel by Benko ani nastupovat do klece. Pirát už se vidí minimálně ve finále celého turnaje, ale podle nás bude tato bitva minimálně vyrovnanou partií. První turnaj ukázal, že pravidla budou vyhovovat lépe klasickým postojářům a podobný scénář očekáváme i tentokrát.


Benko bude těžit z výhody ve výšce i dosahu a pokud se nenechá snadno házet, může šokovat všechny fanoušky bojových sportů. V Thajsku boxoval již v malých rukavicích a nebude si tedy muset zvykat na nic nového.


Očekáváme vyrovnanou bitvu, a proto si zvolíme sázku na Benka ve výhodnějším kurzu 2.42.Další články

Nenad Avramovič odmítá nastoupit k titulovému zápasu! Pro Humburgera se hledá náhrada

Organizace RFA se na svém mediálním dni vyjadřovala k titulové bitvě Avramovič vs. Humburger v superlativech, ale neuteklo ani čtyřiadvacet hodin a souboj je skrečován. Podle promotéra Borise MArhanského vyměnil Avramovič v poslední době svůj managment a začal požadovat za zápas nesmyslnou sumu. Vše vyvrcholilo zrušením duelu ze strany srbského borce.

Nenad Avramovič odmítá nastoupit k titulovému zápasu! Pro Humburgera se hledá náhrada