Sleduj nás

Oktagon - Krištofič Samuel - Benko Jakub

Oktagon - Krištofič Samuel - Benko Jakub

Týden po úspěšné premiéře se tento víkend rozběhne turnaj OKTAGON Underground i pro slovenské borce a jako druhý hlavní zápas večera je připravena velmi zajímavá bitva v kategorii do devadesáti kilogramů.


Jednu stranu klece bude okupovat všem fanouškům MMA známý Pirát Krištofič. Druhý roh je vyhrazen pro mnohonásobného šampiona v Muaythai, kterým je Jakub Benko. Pro české příznivce nepříliš známé jméno, za kterým se ale skrývá vynikající bojovník s velmi zajímavým příběhem.


Benko sice nemá žádné zápasy v MMA, ale v postoji má parádní bilanci šestačtyřicet výher a třiadvacet porážek. Už z tohoto čísla je jasné, že jej v sobotu asi nic zásadního nepřekvapí. Co je ale potřeba zmínit, to jsou mezinárodní zkušenosti, protože Jakub dokázal vítězit v obrovské konkurenci, která panuje v Austrálii a Thajsku. Získal například titul prestižní organizace WMC a nastupoval v MX Muay XTREME.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Krištofič Samuel vs. Benko Jakub v organizaci Oktagon MMA


Samuel Pirát Krištofič půjde do tohoto zápasu s rekordem dvanácti výher a tří porážek. Naposledy se nám předvedl v zápase s Petrem Karešem, který byl ale podle pravidel barmského boxu. Zajímavá přestřelka, při které si Pirát zlomil obě ruce, skončila nakonec remízou.Pokud by zápasy rozhodovala předzápasová prohlášení, nemusel by Benko ani nastupovat do klece. Pirát už se vidí minimálně ve finále celého turnaje, ale podle nás bude tato bitva minimálně vyrovnanou partií. První turnaj ukázal, že pravidla budou vyhovovat lépe klasickým postojářům a podobný scénář očekáváme i tentokrát.


Benko bude těžit z výhody ve výšce i dosahu a pokud se nenechá snadno házet, může šokovat všechny fanoušky bojových sportů. V Thajsku boxoval již v malých rukavicích a nebude si tedy muset zvykat na nic nového.


Očekáváme vyrovnanou bitvu, a proto si zvolíme sázku na Benka ve výhodnějším kurzu 2.42.Další články

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži

Stálice domácí scény půjdou v největší evropské organizaci opět do boje. Viktora čeká Brazilec, který nutně potřebuje zvítězit. Dominik narazí na domácího Poláka, který je také pod tlakem, takže oba čekají pořádně tuhé bitvy.

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži