Sleduj nás

Oktagon 42 Bratislava: Jakub Tichota vs. Losene Keita? Jsme zkušenější, překvapíme vás! věří svému svěřenci André Reinders

Oktagon 42 Bratislava: Jakub Tichota vs. Losene Keita? Jsme zkušenější, překvapíme vás! věří svému svěřenci André ReindersFOTO: OKTAGON MMA

Hlavní zápas turnaje OKTAGON 42 je díky úspěšně splněné váze obou bojovníků oficiální titulovou bitvou.

O pás prozatímního šampiona pérové váhy si to rozdají Jakub Tichota a Losene Keita. Belgický zázrak touží po druhém opasku OKTAGONu, ale v cestě mu bude stát jeden z největších tuzemských talentů.

O šancích Jakuba Tichoty se v rozhovoru s Ondřejem Němcem rozpovídal šéftrenér Reinders Gymu André Reinders.

Podle sázkových kanceláří je šampion lehké váhy obrovským favoritem. Chimp je vůbec největší outsider z celé karty a pokud se na něj rozhodnete vsadit, může vám vyhrát až pětinásobek vkladu.

MMA je ovšem obrovsky nevyzpytatelným sportem, ve kterém nikdy nevíte, jak si jednotliví borci stylově sednou, a kdo si v kleci prosadí své zbraně.


„Nikdy bych svého svěřence neposlal na popravu, když odsouhlasím někomu zápas, tak věřím, že vyhraje. Stejná situace platí i u souboje s Losene Keitou. Zápas nám byl nabídnut dvanáct dní před turnajem a po krátké diskuzi jsme jej rádi přijali,“ popsal rychlé rozhodování Jakubův trenér.

"Černý Panter" se českým a slovenským fanouškům zatím ukázal jako borec bez výraznějších slabin. V postoji rozebral na součástky Karola Ryšavého i Ivana Buchingera. Dokázal solidně bránit nepříjemný grapling Ronyho Paradeisera a odboxoval tři vyrovnaná kola s legendárním Minči Palešem.

„Samozřejmě tipuju Kubovo vítězství. Losene se sice v OKTAGONu projevil jako totální zvíře, ale například Ivan Buchinger rozhodně nebyl ve stoprocentní formě. Keita v některém z medailonků uvedl, že má Kuba jen šest zápasů, a proto je on s deseti výrazně zkušenější. Očividně tedy zapomněl na těch pětapadesát zápasů, které má Kuba za sebou mezi amatéry. Zkušenosti tedy budou na straně Kuby,“ nabídl André jednu z výhod, se kterou bude Tichota vstupovat do klece.


Co je ovšem nejpodstatnější, Chimp podle svého kouče ještě zdaleka nevytáhl všechny zbraně, které má v repertoáru. Na tom se ostatně shodují všichni parťáci talentovaného borce. Pokud se Jakubovi podaří odemknout svůj utajený arsenál právě v tomto souboji, tak se můžeme dočkat prvotřídní senzace.


Další články