Sleduj nás

Oktagon 15 hlásí vyprodáno! Domácí scéna zažije největší MMA show v celé své historii

Oktagon 15 hlásí vyprodáno! Domácí scéna zažije největší MMA show v celé své historii

Už jenom několik desítek hodin nás dělí od největší MMA události na tuzemské scéně. Pražská O2 arena bude praskat ve švech a domácí publikum se stane součástí historického okamžiku. Organizaci Oktagon se podařilo vyprodat největší halu v Česku a atmosféra před velmi očekávaným turnajem tak dostává ty správné grády.

O bojových sportech se zde ještě nikdy tak nahlas nemluvilo a my se rozhodně nemůžeme ničemu divit. Již tento víkend se rozhodne o osudu několika předních válečníků, kteří se v nitru klece budou snažit prodat všechny své letité zkušenosti. Každý zápas bude naprosto klíčový, protože může nakopnout, anebo v tom horším případě zlomit odhodlání bojovníků.

Michal Martínek prohrál svou zkoušku v bitvě o lístek do UFC, následně se vrátil domů a ihned ho čeká další velká životní výzva. Postaví se totiž proti Viktoru Peštovi, jenž sám v UFC působil a který sní o návratu na vrchol. Tento duel dvou těžkých vah vrátí jednomu rváči sebevědomí a druhému ho naopak vezme. Tento duel určí, kdo bude králem těžké váhy Oktagonu a kdo vzbudí zájem velkých supů ze zahraničních organizací.


V úplně stejné situaci se ocitne Karlos Vémola, který ví, že za žádných okolností nesmí prohrát. Jeho jedenáctizápasová vítězná šňůra a roky práce by přišly vniveč, pokud by dovolil, aby ho Attila Végh porazil. Český Terminátor sní o přesunu mezi světovou elitu, sní o návratu do UFC a sní o potvrzení svého statusu jedničky na domácí scéně, ale pokud by tady narazil, všechny jeho ambice by se rozplynuly. Zmýlená neplatí a druhá šance by už nepřišla. Stejně tak by pominul i zájem o jeho jméno ze zahraničních organizací, kdyby zaváhal.


V rámci souboje století ovšem nesmíme zapomenout i na druhou stranu mince, kterou zde představuje bývalý šampion Bellatoru Attila Végh. Někdejší král slovenského MMA cítí, že má ve své kariéře dost možná poslední příležitost, jak si zařvat a potvrdit, že všechno, čeho ve svém životě dosáhl, nebylo náhodou. Všechno si vybojoval poctivým přístupem a tvrdou prací. Jeho celý odkaz bude záviset právě na tomto souboji, který rozhodne, jestli na to má, nebo jestli se přiblíží odchod do důchodu.

A když jsme zmínili důchod, nemůžeme opomenout ani Miloše Petráška. Fanoušky oblíbený bijec se právě nachází na rozcestí a jen zápas s Christensenem může rozhodnout, jakým směrem se vydá. Dostanou jeho ambice nový impuls, nebo usoudí, že nastal čas vhodit rukavice doprostřed oktagonu? Tohle jsou přesně ty otázky, na něž se už 9. listopadu dozvíme odpovědi. Králové domácí scény budou před živými zraky necelých dvaceti tisíc lidí bojovat o svou čest a o svou budoucnost. 

Po výhře nad Véghem vám odhalím svůj plán, jak se dostanu do UFC, navnadil Vémola


Kdo má strach, ten nesmí do klece. Já se ale nebojím a Karlose porazím, vzkazuje Végh

OKTAGON 15: Jak a kde sledovat zápas Karlos Vémola vs. Attila Végh? (ŽIVĚ)


Další články