Sleduj nás

Novotný nadává a sám dělá show. To my pomáháme nejen zápasníkům, ale i lidem, zní z RedFace

Novotný nadává a sám dělá show. To my pomáháme nejen zápasníkům, ale i lidem, zní z RedFaceFOTO: OKTAGON MMA

Ostrý spor mezi promotéry na české scéně graduje. Ondřej Novotný to již nevydržel a na přestupy do RedFace uvalil embargo. Nyní se dočkal odpovědi.


Ondřej Novotný během svého posledního streamu MMA Letem Světem označil RedFace za absolutní dno, od kterého se úplně odlučuje. Pokud se kterýkoliv zápasník, trenér, rozhodčí nebo cutman zapojí do dění v této organizaci, bude mít navždy v OKTAGONu dveře zavřené. Tato zpráva pořádně zatřásla celým českým internetem – tedy hlavně jeho bojovou částí – a nasadila všem zápasníkům, co uvažují nad svou budoucností, brouka do hlavy.

„Cílem RedFace není jen zábava, ale také profesionalita. Chceme lidi bavit, a přitom jim předvádět bojové sporty v celé jejich přirozené kráse,“ vysvětloval promotér Petr Diviš, který si do své asociace kromě zajímavých osob z internetu najímá také profesionální bojovníky. Někteří z nich měli minulost spojenou s OKTAGONem, což je od této chvíle veliký problém. 

Kde je nějaký dvojí metr?

Zatímco šéf největší tuzemské MMA značky se již vyjádřil během svého streamu, Petra Diviše jsme se na reakci k současné situaci dodatečně zeptali.

„Asi bych začal tím, že se zeptám: Kde je nějaký dvojí metr? Ondřej Novotný si tu na něco stěžuje, ale sám svou organizaci vybudoval na podobném konceptu jako my. Podle mě mu vadí, že tu vzniká něco, o co lidé začínají mít opravdu zájem. A to nejen z hlediska zábavy, nejen z hlediska profesionality, ale také především z hlediska dobré vůle. RedFace hodlá pravidelně pořádat charitativní zápasy – jako například teď mezi Konečným a Novákem – odkud celý výdělek poputuje na nemocného Míšu. Pochybuju, že by něco takového OKTAGON mohl dělat,“ sdělil nám Diviš.


Šéf OKTAGONu navíc ten zákaz vyslovil jen pouhý týden před druhým galavečerem RedFace.

„Kluci jsou pěkně naštvaní, protože přijdou o peníze a OKTAGON jim určitě nepřidá. Tohle je jen nekalá obchodní taktika a ubohost, přitom sám Novotný vybudoval popularitu OKTAGONu na reality show. Náš princip je dost podobný, jen s tím rozdílem, že my se o zápasníky skutečně chceme starat a platit jim ty peníze, které si zaslouží. A jak už jsem řekl, pokud máme tu možnost, zlepšeme tady tu situaci. Bavme diváky, pomozme zápasníkům, ať se tímto sportem mohou živit, a především pomozme lidem, co to potřebují,“ dodal Petr Diviš.Další články