Sleduj nás

Novotný: Brito je dobrý chlapík, do Oktagonu se může kdykoliv vrátit. Rádi ho opět uvidíme

Novotný: Brito je dobrý chlapík, do Oktagonu se může kdykoliv vrátit. Rádi ho opět uvidímeFOTO: OKTAGON MMA

Brazilský šampion, který o svůj titul nepřišel v boji, ale kvůli odchodu do zámoří, má ve žluto-černé organizaci stále své místo. Pokud se Brito rozhodne pro návrat, zahustí již tak extrémně našlapanou veltrovou divizi.

Stále teprve šestadvacetiletý bijec zanechal v největší tuzemské organizaci skvělý dojem. Kaik nastoupil do pěti zápasů, a kromě sporné bodové prohry s Petrem Knížetem, si připsal samá vítězství. V titulovém boji dokázal porazit do té doby nezničitelného Davida Kozmu a ukončil tak jeho letité panování. V reakci na Britovy výkony přišla pozvánka do show Dany Whitea DWSC, kde se představil letos v říjnu.

O vstupenku mezi světovou smetánku si to Brito rozdal s velšským rváčem Obanem Elliotem. Vyrovnaný souboj pro sebe dokázal urvat bývalý šampion Cage Warriors a Kaikovi tak zůstaly pouze oči pro pláč. Na splnění svého snu o UFC si bude muset ještě počkat, a tak je jasné, že se bude brzy shánět po novém angažmá.


„Právě nedávno jsme spolu hovořili, takže nevím, že by měl jít někam jinam. Mám za to, že už není naším zápasníkem, protože mu vypršela smlouva. Nekontroloval jsem to, protože když dostanu nějaký slib od zápasníků, tak to beru jako dohodnuté. Shodli jsme se na tom, že jeho snem bylo UFC, a když vystoupil z Oktagonu do Dana White’s Contender Series, tak smlouva přestala platit. Ze stejného důvodu mu byl i odebraný titul. Pokud se bude chtít vrátit, tak mu pošlu zprávu, že je všechno v pohodě. Naši fanoušci ho milovali, takže žádné zlé vztahy tady nejsou, protože s ním byla vždy zábava. Vím, že zatím jen trénuje a k zápasení se vrátí v příštím roce,“ prozradil Novotný v rozhovoru pro Polish Fighters.

Návrat jednoho z nejlepších bojovníků, který se kdy ve žluto-černé organizaci ukázal, by byl skvělou zprávou. Veltrová váha je díky Tipsport Gamechangeru přímo narvaná kvalitou a Brito by rozhodně narazil na zajímavé výzvy.Další články