Sleduj nás

Nikdo mi neřekl, že je mým soupeřem žena, hájí se boxer po tvrdém KO transgender bojovníka

Nikdo mi neřekl, že je mým soupeřem žena, hájí se boxer po tvrdém KO transgender bojovníkaFoto: Golden Boy Promotions

Patricio Manuel bývala ženou, která se po změně pohlaví rozhodla pokračovat v profesionálním boxu. Po duelu s mužem ovšem inkasovala tvrdé KO, jež se stalo předmětem mnoha diskuzí.

Patricio Manuel bývala ženou, která se věnovala boxu. Dlouhou dobu v sobě potlačovala to, jak se doopravdy cítí, a když konečně vyšla s pravdou najevo, podpořila to operací v muže.

Tento muž se ovšem nechtěl vzdát svých koníčků a zálib, a proto se ani od boxu neodloučil. První tři zápasy na profesionální úrovni skončily na body a všechny v Manuelův prospěch (dle skóre se jednalo o nějaké otloukánky, co si zrovna s výhrami netykali), ve čtvrtém zápase ale došlo ke krutému probuzení… nebo tedy spíše usnutí a až potom probuzení.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vše podstatné se událo letos v dubnu ve Fantasy Springs Casinu. Manuel dostal prvního papírově lepšího mužského soupeře a v zápase vydržel pouhých jednadvacet vteřin. Pak se odporoučel do říše snů, ze které ho probouzel až lékařský tým.

Internet byl tehdy plný těchto záběrů, až se na ně organizace rozhodla uvalit embargo a všechny snímky stáhla. Kritika ovšem neutichla prakticky dodnes a slízává si ji také Joshua Brian Reyes, který Manuela do toho hlubokého spánku poslal.


„Boxer nebyl informován, že zápasí s transgender bojovníkem!“ zněl epický úvod k interview na kanále Sky News, který s Reyesem udělal interview. Ten se bránil, že skutečně o ničem nevěděl.

„Dostal jsem nabídku k zápasu jako vždycky. Nikdy nekoukáme na jméno soupeře, prostě to bereme tak, jak to je. Že mělo jít o přeoperovanou ženu, to jsem se dozvěděl prakticky až nedávno, opravdu to nešlo poznat. Nevím, jestli bych měl zájem s někým takovým boxovat, kdybych to věděl dopředu,“ bránil se boxer, který tuto bývalou ženu jednou přesně mířenou ranou uspal.

Samozřejmě, může to být pravda, ale mnohem větší problém je to haló okolo. Matchmakerem měl být Devon De La Hoya, což je syn slavné boxerské legendy. A teď se tedy pozornost stáčí k němu i celé stáji Golden Boy Promotions, která záhy stáhla z internetu všechny záběry z onoho KO. Nemůžeme si tedy už nijak udělat vlastní obrázek, můžeme pouze číst kritiku, která vychází od lidí a od reakčních kanálů na YouTube.Další články