Sleduj nás

Neuvěřitelné! Petr Kareš vyzval Karlose Vémolu

Neuvěřitelné! Petr Kareš vyzval Karlose Vémolu

Už je to tak. XFN je zpátky a spolu s ním se otevřely staré spory. Jeden takový vedl promotér Petr Kareš s Karlosem Vémolou, kterému je společností dodnes vyčítáno, že úmyslně a bez jakýchkoliv výčitek přestoupil ke konkurenci… ačkoliv měl s XFN platnou smlouvu.

Hlavním důvodem, proč tak český Terminátor učinil, bylo to, že nedostával zaplaceno (což je zároveň důvod, proč z XFN odešlo více lidí). Petr Kareš tyto zprávy dlouhou dobu úspěšně popíral a zdá se, že ani dnes se na tom nic nezměnilo.

„Jestli byla smlouva špatně napsaná, neměl ji s námi Karlos uzavírat. Pokud ji podepsal, nebylo to v dobré víře. Nechci se k němu vyjadřovat. Brzy ale přijde čas na nějaké řešení. Někdo tomu říká geniální marketingový tah, já si stojím za tím, že odstoupil od smlouvy, přestože měl zaplaceno. Panu Vémolovi nejprve nabídneme mimosoudní dohodu,“ svěřoval se deníku Expres Petr Kareš.

„Když jsme jednali o jeho odchodu, bylo nám jeho zástupcem řečeno, že pokud podepíšeme dohodu, že může odejít, navzájem si nic nedlužíme. To jsme nepřijali. Vyzvali jsme ho, aby zamezil protiprávnímu jednání, a opakovaně jsme ho vyzývali, abychom si k tomu sedli. Chtěl odejít, asi bychom se nakonec dohodli. Mně nevadí ten odchod, ale způsob, jakým odešel. Odejít z organizace, která se o něj dva roky vzorně starala, a potom nás všude pomlouvat a špinit, to mi vadí, a to je ta motivace nenechat to být,“ vysvětloval.


Vzhledem k tomu, že se XFN opět snaží naplno rozjet svou činnost, chopí se práce i sám Kareš, který si za doprovodu pravidel K-1 znovu stoupne do ringu. A společně s tímto návratem přistálo na adresu Vémoly další cílené rýpnutí, podle něhož si český Terminátor vybíral soupeře, s kterými se měl utkat.

„Chtěli jsme, aby měl Vémola kvalitnější zápasníky, kteří mu stylově nesedí. Pan Vémola si ale své soupeře vybírá pečlivě. V zápase s Patrikem Kinclem to bylo jasně vidět. Kdyby k druhému zápasu došlo, pan Vémola by prohrál. Karlos by měl začít přijímat skutečné soupeře bez ohledu na to, jestli mu stylově sedí, nebo nesedí. Na poslední akci Rytmus vs. Marpo jsme mu přivezli Brazilce za velice nevýhodných podmínek pro nás, protože si v Evropě nevybral ze sedmi osmi bojovníků, kteří na tom byli srovnatelně,“ odhalil promotér XFN.

A s ohledem na tuto výpověď se už není čemu divit, když se Karlos Vémola stal jedním z adeptů, s kterými by se Petr Kareš při svém návratu do ringu chtěl utkat.


„Vybral bych si Petra Ondruše, ale ten naši nabídku odmítl, protože byl zraněný. Zajímal by mne ale i boxerský zápas s Karlosem Vémolou. Když jsme spolu jednali, chtěl Karlos zápasit v K1 a v boxu, věřil si třeba na jedničku těžké váhy Václava Pejsara. Nechci se nějak znevýhodňovat, ať je to klidně v malých MMA rukavicích, pojďme do toho,“ dodával pro zpravodajství Expresu Kareš.


Další články