Sleduj nás

Neporažený Ian Garry chce být první trojnásobný šampion! Po cestě na vrchol se chystá vyřídit Colbyho Covingtona

Neporažený Ian Garry chce být první trojnásobný šampion! Po cestě na vrchol se chystá vyřídit Colbyho CovingtonaFOTO: UFC

Irské MMA má novou modlu. Stárnoucího a pramálo aktivního Conora McGregora nahrazuje progresivní a stále neporažený Ian Garry.

Přezdívka „The Future“ přesně vystihuje stále teprve pětadvacetiletého mladíka, který se po ovládnutí veltrové divize v Cage Warriors vrhnul na ty nejvyšší mety v UFC. Impozantní fyzické parametry a perfektní technická vyspělost jsou hlavní zbraně borce, který zvítězil ve všech třinácti zápasech. Šest z nich již bylo pod hlavičkou UFC, a tak se Garry začíná poohlížet po soupeřích z vrcholu žebříčku.

Poslední velkou prověrkou byl veterán Neil Magny, který má v UFC přes třicet zápasů a zažil zde úplně všechno. Lehkost, s jakou jej „The Future“ zničil, byla až hrůzostrašná, a Irovi se dala vytknout pouze malá touha po ukončení zraněného soupeře. Garry si nicméně připsal jasnou bodovou výhru a v pozápasovém interview si řekl o zkušeného Stephena Thompsona.

„Wonderboy“ se zatím ke Garryho výzvě staví poměrně neutrálně, ale je možné, že pokud mu UFC nenabídne jiného soupeře, duel vezme. Ir by tak mohl započít cestu na definitivní vrchol veltrové divize, od kterého není příliš daleko.  Pokud by se mu povedlo potkat se jako soupeři s Colby Covingtonem, byl by to pro Iana splněný sen.

„Pokud si mohu vybrat jakéhokoliv soupeře, se kterým bych chtěl bojovat na den svatého Patrika v Dublinu, tak je to určitě Colby Covington. Zmlátit ho doma, to by byl fakt sen! Jediné, co by mohlo být ještě lepší, mu nařezat v Miami před všemi jeho fanoušky. Vůbec nemám problém být tam na jeden víkend ten nejvíc nenáviděný chlap. Až ho totiž vypnu, tak budu mít upřímný úsměv na tváři,“ zasnil se Ian v rozhovoru s Arielem Helwanim v pořadu The MMA Hour.


Pokud se vám zdá toto prohlášení od stále ještě nováčka v UFC opovážlivé, tak se připravte na to, že ambice Garryho sahají mnohem dál. Veltrová jízda za titulem má být pouhý začátek historického zápisu, na jehož konci bude „The Future“ třímat hned tři šampionské opasky najednou.

„Říkám svému teamu, že budu první člověk, který se stane trojnásobným šampionem. Myslím, že na polotěžkou váhu nebudu potřebovat nabrat na třiadevadesát kilo. Bude mi bohatě stačit mít okolo pětaosmdesáti! Těšte se na šampiona třech kategorií.“Další články