Sleduj nás

Nemyslím si, že Vémola po souboji s Véghem ukončí kariéru, tvrdí Petr Kareš. Jak tipuje odvetu?

Nemyslím si, že Vémola po souboji s Véghem ukončí kariéru, tvrdí Petr Kareš. Jak tipuje odvetu? Foto: OKTAGON MMA / XFN

Po UFC 300 nám největší možný turnaj nabídne i domácí MMA scéna. Oktagon 58 se uskuteční pod otevřenou střechou na fotbalovém stadionu pražské Slavie, kde do hlavního zápasu zavítá nejznámější český bojovník Karlos „Terminátor“ Vémola, v jehož moci je mistrovský opasek z polotěžké váhy. Ten bude v odvetě hájit proti Attilu Véghovi.

Jak dopadl první zápas mezi touto dvojicí, to asi není třeba nikomu připomínat. Attila se dokonale připravil a trefil klíčové KO, kterým přeťal Karlosovu vítěznou sérii a vesměs i jeho sny o opětovném návratu do UFC. Podaří se mu podobný kousek i v odvetě? A můžeme počítat, že to v podání Terminátora skutečně bude poslední bojové vystoupení? Na to jsme se zeptali bývalého zápasníka a promotéra Petra Kareše.   

„Nevěřím tomu, že Vémola po tomto zápase ukončí kariéru. Důvodů je myslím více. Určitě mu do odvety dávám ale více šancí, než mu dává asi většina veřejnosti,“ uvedl Kareš, který pevně sází na Karlosovu lásku ke sportu, se kterým ještě nějaký čas nebude schopný zpřetrhat všechny vazby.


„Végh je skvělý zápasník, ale bezpochyby na jeho výkon bude mít vliv zápasová pauza. Sám jsem to zažil v roce 2019 při přípravě na Piráta. Můžete být disciplinovaní, ale dostat do vrcholové formy své tělo trvá poměrně dlouho. Je to taky jediný důvod, proč by Végh mohl s Vémolou tentokrát prohrát. Fakt, že Vémola od prvního zápasu zůstal v zápasovém rytmu a Vegh nezápasil, může být faktor rozhodující,“ předpokládá.

„Pravděpodobnost je tedy na straně Vémoly, ale musí také něco ve svém stylu boje změnit. Musí nabídnout nový a nečekaný přístup, na který Végh nebude připraven. Zápas s Pirátem a Véghem byl v mnoha ohledech podobný. KO se v tomto sportu sčítají. Každý úder na hlavu bude pro Vémolu v zápase i v celé jeho další kariéře již nebezpečný,“ řekl muž s více než dvacetiletou zkušenosti v rámci postojových disciplín.


Zdroj: Autorský text, rozhovor


Další články