Sleduj nás

Nejdříve vyřídím Střihorukého Edwardse, potom si podám Makhacheva a McGregora! plánuje Colby Covington

Nejdříve vyřídím Střihorukého Edwardse, potom si podám Makhacheva a McGregora! plánuje Colby CovingtonFOTO: UFC

Již 16. prosince se postaví do klece v hlavním duelu turnaje UFC 296. Ve hře bude titul veltrové váhy, který v současnosti drží Angličan Leon Edwards. Aktuální šampion má být ale pouze jednohubkou na rozjezd. Hlavní chod je jednička žebříčku bez rozdílu vah Islam Makhachev.

Colby Covington má za sebou v UFC již patnáct zápasů. Kardio mašina, jak je Američan pro svoji nekonečnou fyzičku přezdíván, je připravena uchvátit plnohodnotný titul, který konečně není v rukou jeho Nemesis Kamaru Usmana. S ním Colby prohrál hned ve dvou případech a jednou si dokonce odnesl zlomenou čelist. Jak to bývá, na každého chlapa se najde chlap, a tak i „Nigerijská Noční Můra“ našla svého přemožitele. Tím se stal dvaatřicetiletý Brit, který Usmana vyřídil hned dvakrát.

„Na turnaji UFC 296 se utkám s Leonem Střihorukým Edwardsem, o kterém si všichni myslí, že je neporazitelný. Už se těším až mu vypálím rybník a pošlu ho do Bradavic s prázdnýma rukama,“ plánuje si Colby dokonalou loupež.


Skalpem Leona Edwardse tažení prý rozhodně nekončí. „Chaos“ má velké plány, které zahrnují hned trojici atraktivních soupeřů. Ti se sice momentálně nepohybují ve veltrové divizi, ale nemají problém se ve váze do sedmasedmdesáti kilogramů utkat.

„První, na koho si po Edwardsovi došlápnu, je rozhodně Islam Makhachev. Tenhle zápas se prostě musí udělat, protože to je souboj USA vs. Rusko. To je příběh jak z Rockyho, kdy proti sobě jdou Rocky a Drago. Všichni pořád mluví o tom, že Makhachev je šampion, ale toho pravého šampiona uvidí, až do klece vstoupím já,“ těší se na válku velmocí milovník a obdivovatel Donalda Trumpa.


Dalším mužem na seznamu smrti, který si Covington po večerech píše, je slavný Ir Conor McGregor. Toho Colby uznává za jeho bojové kvality i status celebrity a má pro něj pouze pochvalné hodnocení. O poznání hůře se pak vyjadřuje o posledním muži, se kterým by chtěl sdílet klec. Tím je Dustin Poirier, který odmítne málokterou výzvu, a tak je tento duel poměrně reálný.

„Dustin je ten důvod, proč mě vyhodili z mého oblíbeného gymu. Ten tam brečel a fňukal, že jsem zlý. Rád bych si to s ním rozdal, ale on se mě hrozně bojí,“ zkomolil jméno svého soka Colby. Uvidíme, zda „Chaos“ nezakopne hned na první překážce, ale pokud jeden z uvedených duelů vyjde, máme se rozhodně na co těšit.

Zdroj: ufc.comDalší články