Sleduj nás

Nate Diaz se zastal Masvidala a opřel se do metod UFC a zejména pak šampiona Usmana

Nate Diaz se zastal Masvidala a opřel se do metod UFC a zejména pak šampiona Usmana

UFC si během úterý přichystalo pro fanoušky několik novinek, přičemž jednou z nich byl i titulový duel v rámci velterové váhy mezi šampionem Kamaru Usmanem a vyzyvatelem Gilbertem Burnsem.

Tento souboj se zrodil tak, že ostatní vyzyvatelé v divizi, které organizace oslovila, nemohli nebo odmítli.

Jorge Masvidal, jenž byl dlouhou dobu nejvýše postaveným adeptem pro další titulovou příležitost, se ještě toto pondělí své šance (opětovně) vzdal. Jak uvedl novinář Ariel Helwani, důvodem byla částka, kterou mu UFC za bitvu s Usmanem nabízelo. Oproti tomu Leon Edwards zůstal uvězněný v Anglii, odkud prý nemá možnost jak vycestovat.


Výsledek je tedy takový, že Dana White předal štafetu Gilbertovi Burnsovi, který na posledním Fight Night turnaji přemohl bývalého šampiona Tyrona Woodleyho poměrně jasně na body.

gilbert_burns


A nyní už nastává moment, kdy se o slovo přihlásil mladší z bratrů Diazů, který se rovněž teď distancuje od bojové hry. Zjevně mu vadí, že když už odstartovala tato „ekonomická“ revoluce, tak zápasníci nedrží při sobě.

„Tohle je celé špatně! Tvrdíte o sobě, že jste fighteři, ale jdete do boje za menší mzdu, protože o sobě víte, že jste naprosto bezcenní,“ reagoval Nate Diaz.

A zaměřil se i zejména na takového Kamaru Usmana. „Měl bys bojovat s dalším chlápkem z žebříčku, a ne s někým, kdo je ochotný kývnout na nižší částku. Tohle je ten důvod, proč si vás nikdo nebude pamatovat. A už vůbec se nejedná o titulový zápas!“ přitvrzoval.


kamaru_usman_ufc

Jakmile Diaz vyslal své myšlenky do éteru, netrvalo to dlouho a do diskuze se zapojil i Usman.

„Burns má aktuálně šest výher v řadě. Knokautoval Maiu a přejel jedničku velterové váhy (myšleno pohledem na žebříček) Tyrona Woodleyho. Burns je pravý MMA bojovník!“ zastával se nigerijský šampion svého příštího soupeře.

„Masvidal patří pouze do té spodní vrstvy, která má dvojciferné číslo na kontě porážek. A k tomu ještě padl s Maiou, kterého Burns přejel v prvním kole. Takže zavři hubu a drž se kurva zpátky!“ dodával na adresu Diaze.  Další články