Sleduj nás

MMA stoupá stále výš: Nejlepší UFC bojovníci v roce 2018

MMA stoupá stále výš: Nejlepší UFC bojovníci v roce 2018

Rok 2018 byl pro společnost UFC nejúspěšnější v její historii. Slavilo se 25 let od založení organizace a hlavně proběhlo několik očekávaných návratů, ať už se jednalo o Conora McGregora nebo Jona Jonese. Obrovské množství galavečerů nabídlo spoustu úžasných výkonů, ale pět borců mělo uplynulých dvanáct měsíců opravdu mimořádnou formu.

Derrick Lewis

„Černá Bestie“ Lewis byl na těžkou váhu ve velké permanenci. Stihl odbojovat 4 zápasy a jediný, kdo na něj dokázal vyzrát, byl současný šampion Daniel Cormier. Lewis v únoru knockoutoval Marcina Tyburu a na UFC 226 na body zvítězil nad nebezpečným Francisem Ngannou. Další KO schytal ve strhujícím zápase Alexander Volkov. Nyní měl Derrick dost času na odpočinek a je jasné, že v roce 2019 nás bude bavit v oktagonu i mimo něj.

Zabit Magomedsharipov


Ruský bojovník, který nepoznal porážku již dlouhých 5 let, je zárukou nezapomenutelného zážitku kdykoliv vleze do klece. Loni v dubnu z toho bylo v zápsase s Kylem Bochniakem bodové vítězství a ocenění pro zápas večera. V září na UFC 228 zase krásně upáčil Brandona Devise. Letos se dá očekávat pokračování krasojízdy, která možná brzy povede k titulové šanci.

Thiago Santos


Brazilská střední váha „The Sledgehammer“ Santos předváděla letos velké věci. Z pěti zápasů si připsal 4 výhry. Nejprve přesným kopem na tělo a následnou smrští úderů ukončil Anthonyho Smitha. Potom přišla rychlá prohra KO od Davida Branche, ale na UFC 227 bodové vítězství nad Kevinem Hollandem. Další výhra TKO nad Erykem Andersem a nakonec neskutečná přestřelka s Jimym Manuwou na UFC 231, kterého Santos ukončil ve 2 kole KO. V únoru na UFC v Praze se nám Thiago ukáže v zápase s Janem Blachoviczem a už teď se vetšina fanoušků nemůže dočkat.

Khabib Nurmagomedov


Už jen vítězství nad Conorem McGregorem by většině bojovníků stačilo, aby uznali svůj rok jako dobrý, ale Khabib k tomu přidal ještě výhru nad Iaquintou, díky které získal uvolněný titul v lehké váze. Ruský Orel ve své profesionální MMA kariéře nikdy neprohrál a jestli zvládne porazit i Tonyho Fergusona, není asi v současnosti nikdo, kdo by se sním mohl měřit.

Daniel Cormier

DC zahájil rok úspěšnou obhajobou titulu v polotěžké váze proti Volkanu Oezdemirovi, kterého ukončil TKO ve 2 kole. Následoval přechod do těžké váhy a pro většinu fanoušků hodně překvapivé vítězství nad dlouho úřadujícím Stipem Miocicem. Cormier se tak ziskem dvou pásů různých váhových kategorií nesmazatelně zapsal do historie MMA. V posledním vystoupení v letošním roce ještě zvládl uškrtit Derricka Lewise. Nyní je největší otázka, jestli Cormier zkusí konečně porazit Jona Jonese, protože nic jiného už si asi dokazovat nemusí.


Další články