Sleduj nás

Miočić: Prohra s Cormierem mě trápí den co den. Je na čase se chopit příležitosti a vzít si zpět, co je mé

Miočić: Prohra s Cormierem mě trápí den co den. Je na čase se chopit příležitosti a vzít si zpět, co je mé

Chvíli to sice trvalo, ale nakonec jsme se přeci jenom dočkali. Dana White společně s Danielem Cormierem čekali na rozhodnutí Brocka Lesnara, který svou šanci prát se o titul těžké váhy odmítl, a tak se přenesla řada na člověka, jenž si to nejvíce zaslouží. Daniel Cormier a Stipe Miočić​ se spolu utkají 17. srpna na UFC 241.

„Je to skvělá zpráva. Už mi říkali, že se chovám jako ubrečené děcko, ale bylo to jen kvůli tomu, že nerozuměli mé situaci. Ten první zápas proti Cormierovi mi vůbec nevyšel, nebyl jsem ve své kůži. Byl jsem strašně unavený a on mě nachytal úderem pravé ruky do velmi citlivého místa. Vždy jsem věděl, že jsem lepší, než jste zrovna mohli vidět, ovšem v ten den se sešlo zrovna tolik špatných událostí, takže to nakonec dopadlo, jak to dopadlo,“ osvětloval Miocic důvod své porážky, kvůli níž přišel o titul šampiona těžké váhy.


Mnohem víc ho však štvalo, že jej UFC opomíjelo v případě odvety. A to i navzdory tomu, že předtím 3x za sebou úspěšně obhájil titul šampiona. Což se v rámci té nejtěžší hmotnostní kategorie ještě nikomu nepovedlo.

„Pro UFC jsem potil krev, obhajoval jsem tolikrát, kolikrát ještě nikdo přede mnou nezvládl, ale okamžité odvety jsem se stejně nedočkal. Ta prohra s Danielem mě trápí každý den. To je důvod, proč jsme profesionální zápasníci a proč tento sport milujeme. Chceme se překonávat a já stále vím, že mám na víc, než jste mohli vidět. Jediný světlý moment byla má dcera, která mi pomáhala, abych na to tolik nemyslel,“ reagoval Miočić, jenž tím zároveň vyzdvihl svou vlastní rodinu.


Nyní však přišel čas odplaty. UFC 241 bylo oficiálně oznámeno a lidé po celém světě se již pomalu začínají těšit. 17. srpen rozhodne, zdali je Daniel „DC“ Cormier právoplatným vůdcem těžké váhy, nebo jestli pozici na trůním křesle opět převezme Stipe Miočić, který by tímto duelem mohl svého soupeře poslat rovnou do důchodu (anebo do divize polotěžké váhy za Jonem Jonesem).

„Neříkám, že DC není kvalitní soupeř. Porazil za svou kariéru spoustu dobrých chlápků, včetně mě, ale až se setkáme, tak si půjdu vzít zpátky, co je mé,“ uzavíral šestatřicetiletý rodák z Ohia.


Další články