Sleduj nás

Mike Tyson radí: TOP 6 základních pravidel, jak být úspěšný

Mike Tyson radí: TOP 6 základních pravidel, jak být úspěšný

Jeho jméno se stalo synonymem úspěchu a jeho kariéra vzorem mnoha začínajících bojovníků. Mike Tyson na vše tvrdě dřel, aby si vysloužil status, jaký mu patří dnes. Toto je jeho šest stručných rad, které vydal, aby pomohl všem, co se chtějí vydat po jeho stopách. Pamatujte však! On je pouze prostředníkem. Jediný, kdo svůj osud může změnit, jste pouze vy sami.

#1 Vše začíná ve vaší mysli

Většina bojů začíná a končí ve vaší hlavě. Spousta soupeřů se vás snaží zmanipulovat, čímž se vám dostávají pod kůži. To platí jak v ringu, tak i mimo něj. Až 90 procent všech zápasů je psychologických. V tomto případě vůle převažuje schopnosti.


#2 Buďte ochotní tvrdě pracovat

Tak dlouho, dokud nepochopíte význam slova „ne“, se nemůžete stát úspěšní. Pokud vás přátele zvou na party, řekněte ne. Pokud se cítíte vyčerpaný a chcete si jeden den odpočinout, řekněte ne. Je velice jednoduché vynechat jeden den trénink, ale z vlastní zkušenosti vím, že i malé rozdíly časem rozhodují o velkých věcech. Pokud vynecháte jednou, vynecháte i podruhé a nakonec se vaše návyky přenesou i do zápasů. Praví šampioni pracují přesčas. Pořád trénují, zatímco si jejich kolegové užívají volné chvilky.

#3 Přestaňte snít, proměňte své sny ve skutečnost

Je snadné snít… každý z nás sní, ale dosáhnout svých cílů zvládne už málokdo. Vše začíná pouhou představou, bez níž to nejde, ale pak přijde na řadu tvrdé úsilí, se kterým si vyšlapáváme naši cestu. Praví šampioni se drží své cesty a překonávají překážky, na které během této poutě narazí.


#4 Chyťte se každé příležitosti

Naše inspirace a touhy musí být tak vysoké, že uspějeme tam, kde ostatní zklamou. Ne každá šance chodí okolo dvakrát a ne každá šance má neomezeně dlouhou dobu trvání. Chyťte se jí zuby nehty a ukažte světu, že na to máte.

#5 Nebojujte jenom pro peníze, bojujte pro odkaz

Pokud jsou vaším hlavním motorem jenom peníze, může se stát, že se do určitého bodu kariéry snažíte, ale jakmile k němu dojdete, pak polevíte. Zatímco peníze vás mohou částečně naplnit pocitem štěstí, touha stát se nejlepším vám ten pocit štěstí může zkompletovat.


#6 Netrapte se tím, co si o vás myslí ostatní 

Nikdy mě netrápilo, co si ostatní o mně mysleli. Nikdy na tom nezáleželo. Někteří vás mají rádi, někteří vás nenávidí. Podstatný je, abyste byli šťastní tím, kým jste, a drželi se svého cíle.


Další články