Sleduj nás

Mike Tyson: Joshua? Je to nejlepší těžká váha na trhu, ještě pár zkušeností a nikdo ho nezastaví

Mike Tyson: Joshua? Je to nejlepší těžká váha na trhu, ještě pár zkušeností a nikdo ho nezastaví

Když promluví legenda, tak to něco znamená. Aktuální boxerský vysloužilec Mike Tyson veřejně vyjádřil svůj obdiv k jeho následovníkovi Anthonymu Joshuovi.

„Vážně se mi líbí. On je jako nádech čerstvého vzduchu, který tato hra už potřebovala. Je vážně čistý, poctivý a tvrdý. Všechno dobré v jednom. Při pohledu na něj mu to prostě nejde nepřát,“ odhalila dnes už dvaapadesátiletá boxerská legenda.


Anthony Joshua si podobně jako jeho americký protějšek Deontay Wilder vyklízí vlastní cestičku, a to za pomocí „hrubé síly“. Ta čítá 22 zápasů a 21 výher formou KO (40 výher/39 KO u Wildera).

„Jestli ho někdo dokáže porazit?“ vracel se ke slovu Tyson. „To nevím. Můj mozek říká, že nejspíš ne. Když se na něj podíváte, je to rozený fighter, boxování má v krvi. Vypadá, jako kdyby se k tomuto úkolu přímo zrodil,“ pokračoval.


V příštím zápase se má Joshua utkat s Andym Ruizem (32-1-0). I ten by se rád chopil své příležitosti, ovšem bude mít dostatek štěstí, aby britského hrdinu dokázal zastavit?

„Myslím si, že Andy ukáže srdce, ale neočekávám, že by ho dokázal porazit. Joshua je hotový bojovník, aktuálně nejlepší těžká váha na trhu. Souboj s ním nebude pro nikoho jednoduchý. Pokud ho má někdo porazit, musí vystoupit nyní (patrně narážel na Wildera s Furym). Jakmile se mu podaří získat ještě pár zkušeností, pak už bych zápas proti němu nikomu nedoporučoval,“ uzavřel Tyson.


Další články