Sleduj nás

Mike Tyson: Doba se změnila. Já byl zabiják, dnešní boxeři jsou jen showmeni

Mike Tyson: Doba se změnila. Já byl zabiják, dnešní boxeři jsou jen showmeni

Bývalý král těžké váhy není spokojený s tím, jakou formou se propagují dnešní souboje. Doba se změnila a lidé se spíš zajímají o příběh, který k zápasu vede, než o zápas samotný.

„Možná je to jenom mnou, ale když jsem vstoupil do ringu, snažil jsem se toho druhého zabít. Choval jsem se jako neandrtálec, ale bylo to jenom proto, že mám pocit, že jsem se tak narodil. Byl jsem zrozen k tomu stát se zabijákem a mým úkolem bylo ubližovat lidem. Dnešní chlápci se s tímhle nemohou porovnávat. Záleží jim víc na show. Vždy je jeden z nich hodný a druhý zlý a na této bázi se během propagace snaží vydělávat peníze. Dnešní zápasníci jsou jenom showmeni,“ promluvil Tyson skrze Daily Telegraph.

Iron Mike neměl ve svých nejlepších letech v ringu konkurenci. Srážel jednoho soupeře za druhým a vysloužil si přezdívku, kterou se může pochlubit dodnes – Nejděsivější muž planety.

Jak ovšem plynul čas, postupně zde přibývalo stále více a více chlápků, kteří se díky přepychovému skóre snažili dosáhnout Tysonovy úrovně. Jedním z nich je například i současný král organizace WBC Deontay Wilder, jenž se před pár dny nebál prozradit, že se dokonce cítí na vyšší úrovni, než Mike Tyson kdykoliv byl. A že kdyby na to došlo, tak by Mikea v jeho nejlepších letech také v klidu porazil.


Jedná se o slova, která si ovšem dnes už bohužel nemůžeme ověřit v praxi. Když však podobně Wilder rýpal do Tysona už v minulosti, Mike mu odpověděl: „Jak by mě mohl porazit? Vždyť ještě nebojoval s nikým pořádným! S někým tak silným a motivovaným, že by mu chtěl každou ránou prorazit žebra.“


Další články