Sleduj nás

Mike Tyson: Doba se změnila. Já byl zabiják, dnešní boxeři jsou jen pozéři

Mike Tyson: Doba se změnila. Já byl zabiják, dnešní boxeři jsou jen pozéřiFoto: DAZN

Bývalý král těžké váhy není spokojený s tím, jak k zápasům přistupuje dnešní generace boxerů. Ta si často na něco hraje, vybírá si své soupeře a místo úspěchu jí jde jen o vlastní finanční prospěch. 


„Možná je to jenom mnou, ale když jsem vstoupil do ringu, snažil jsem se toho druhého zabít. Choval jsem se jako neandrtálec, ale bylo to jenom proto, že mám pocit, že jsem se tak narodil. Byl jsem zrozen k tomu stát se zabijákem a mým úkolem bylo ubližovat lidem. Dnešní chlápci se s tímhle nemohou porovnávat. Záleží jim víc na show. Vždy je jeden z nich hodný a druhý zlý a na této bázi se během propagace snaží vydělávat peníze. Dnešní zápasníci jsou jenom pozéři,“ promluvil Tyson skrze deník Daily Telegraph.


Iron Mike neměl ve svých nejlepších letech v ringu konkurenci. Srážel jednoho soupeře za druhým a vysloužil si přezdívku Nejděsivějšího muže planety. Ta mu zajistila úspěch a slávu, kterou je možné vidět dodnes. Dvacet let po jeho největší slávě toho využila například streamingová platforma Netflix, která na 20. července vyjednala speciální boxerský galavečer, jehož zlatým vrcholem bude nejenom Mike Tyson, jemuž v den boje bude neuvěřitelných 58 let, ale k tomu ještě jeden z největších influencerů dnešní doby Jake Paul. Netrvalo to dlouho a zájem ze sociálních sítí nám odhalil, že v létě bude AT&T stadium v Texasu praskat ve švech. 


Iron Mike následně odhalil, že když mladá generace není schopna ten zájem o box vzkřísit, musí to udělat on sám. A měl pravdu. Stačilo pár videí z tréninku a fanoušci se probrali k životu. Předpokládá se, že tato exhibice ve sledovanosti troufne i velký unifikační duel mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem. Další články