Sleduj nás

Manažer Abdelaziz vysvětluje, proč je Khabib z historického hlediska lepší než Jon Jones

Manažer Abdelaziz vysvětluje, proč je Khabib z historického hlediska lepší než Jon Jones
Jon Jones je mnohými považován za nejlepšího MMA bojovníka celé historie. Dosáhl by ale svých úspěchů i bez užívání steroidů a velké přízně rozhodčích?

Za těch pár desítek let, co tu jsou smíšená bojová umění s námi, jsme viděli několik bojovníků, kteří do hry přinesli vždy něco nového. Všichni byli něčím výjimeční a mnozí si už vysloužili čestné místo v Síni slávy UFC.

Právě sem byl nově uvedený i Khabib Nurmagomedov, který v době své aktivní éry v UFC nasbíral třináct vítězství bez jediné porážky. Všechny soupeře, co se mu postavili do cesty, zničil. Dneska ho lidé označují za nejlepší lehkou váhu celé historie. A někteří ho řadí ještě výše.

Khabib Nurmagomedov vs. Jon Jones


„Khabib je nejlepším zápasníkem celé planety!“ myslí si takový manažer Ali Abdelaziz, který ruského Orla během jeho aktivní éry zastupoval.


„Lidé říkají, že je nejlepším bojovníkem Jon Jones, ale s tím já nemohu souhlasit. Pokud se bavíme o tom absolutně nejlepším, mluvíme tu o komplexnosti. To neznamená jeden aspekt. Mluvíme o výhrách. Mluvíme o způsobu, jak vyhráváte, jak soupeře ničíte, jestli jste čistí a jak se chováte mimo klec.

Když opomenu Jonesův bojový rekord, který si zaslouží uznání, tak prostě za svou kariéru natropil tolik průšvihů, že je pro mě těžké ho nazývat GOATem. Mimo klec se choval kolikrát jako dobytek, v kleci měl mnoho, mnoho těsných fightů, a navíc si ještě dopomáhal zakázanými látkami.


jon jones podpurne latky

Já si prostě kladu otázku, jak by to vypadalo, kdyby Jones nikdy nesypal. Měl by pořád stejný rekord jako dnes? Jen si vezměte, jak jeho výkony vypadaly, když byl pod drobnohledem USADY. Už to nebyl ten dominantní fighter. Bodoví rozhodčí mu hodně pomáhali….

To Khabib nikdy nebral žádné podpůrné látky. Nikdy neměl těsný fight a nad všemi soupeři dominoval. Proto je Khabib z toho historického hlediska podle mě lepší. Jak v kleci, tak především i mimo ni,“ vysvětlil Abdelaziz pro web sherdog.com.

Další články