Sleduj nás

Makhachev si žádný boj o titul nezaslouží, kritizuje Rusovy nároky dos Anjos

Makhachev si žádný boj o titul nezaslouží, kritizuje Rusovy nároky dos Anjos
Rafael dos Anjos stále není přesvědčený, že Islam Makhachev udělal dost, aby si zasloužil boj o titul.

Bývalý šampion lehké váhy a nynější brazilský veterán pořád není přesvědčený Islamovými dovednostmi. Perspektivní ruský bijec má na kontě v UFC už deset výher v řadě, pouze jedna z nich ale vzešla nad soupeřem, který se aktuálně nachází v oficiálním žebříčku lehké váhy.

To je ten fakt, na který spousta lidí upozorňuje a proč stále zpochybňují Islamův titulový nárok. Rafael dos Anjos je nepochybně jedním z nich.


„Abych byl upřímný, Makhachev si podle mě nezaslouží bojovat o pás, vlastně si ani nezaslouží, aby se pohyboval okolo špičky divize. Nezáleží na tom, že máte deset výher v řadě, záleží na tom, jaké soupeře ze špičky porazíte. A on neporazil ani jednoho. Tohoto faktu bychom se měli držet,“ uvedl Anjos, který už v minulosti s Makhachevem vedl různé verbální spory. Tato nenávist je tedy alespoň částečně osobní.

„Islam potřebuje porazit alespoň takového Bennyho (Dariushe), pak bych o jeho nároku začal uvažovat. Benny je ovšem teď zraněný, takže si musí na svou šanci počkat,“ přiostřil.


Jedna možnost, jak konečně umlčet všechny pochybovače, tu přeci jenom byla. Dos Anjos se měl nadcházející víkend představit proti Rafaelovi Fizievovi, toho ale zastavil koronavirus, a tak se hledala short notice náhrada.

Islam Makhachev bojoval minulý víkend proti Bobbymu Greenovi a údajně žádný čas na odpočinek nepotřebuje. Ihned se nabídl, že velmi rád naskočí proti Anjosovi jako náhradník, aby jeho mistrovské ambice pak nikdo nemohl zpochybnit. UFC se ale podle všeho více zamlouvá varianta v podobě Renata Moicana, jenž ihned vyjádřil svůj souhlas.


Další články