Sleduj nás

Lungrik o odstoupení z turnaje v Brně: XFN mi prakticky celou dobu jenom lhalo

Lungrik o odstoupení z turnaje v Brně: XFN mi prakticky celou dobu jenom lhalo

Jakmile odešel Karlos Vémola, spustila se řetězová reakce, kvůli níž se organizaci XFN začala bortit dříve pevná půda pod nohama. Jedna z posledních tváří, která zrušila svou účast na turnaji v Brně, je i Bohumil Lungrik. Důvod, proč tak učinil, je podobný jako u jeho předchůdců.

Vzhledem k tomu, jak kdysi slavná společnost vyplácela své zápasníky, jsme se nemohli divit, že se v tomto případě našli jedinci, kteří chtěli peníze předem. Lungrik požádal o zálohu ve výši 80 % z celkové domluvené částky, s čímž mu XFN nevyhovělo, a navíc se dozvěděl, že na jeho soupeře čekají „lepší“ váhové podmínky.

„Z duelu s Vasilem Ducárem jsem odstoupil v pondělí kolem třinácté hodiny. Hlavním důvodem byly peníze, ale pak také i to, že jsem se dozvěděl, že na mého soupeře čeká o týden později boxerský duel ve váze do 93 kilogramů. XFN mi přitom tajilo, že se ten náš zápas neodehraje v osmdesát čtyřce, jak bylo původně domluveno, nýbrž v catchweight osmdesát osmičce,“ překvapoval Lungrik.

„Řekl jsem jim tedy, že za doprovodu podobných šmelinářských praktik s nimi nechci nic mít a z duelu odstupuji. Oni mi sice na to, když jim teklo do bot, poslali ještě předem domluvenou zálohu, avšak tu jsem jim hned vrátil zpět,“ doplnil Lungrik, který bohužel nebyl prvním, kdo si podobné jednání ze strany organizace nenechal líbit.


Edit: Reakce od XFN. Pohled na obě strany mince...


Další články