Sleduj nás

Lidé jako Jones nebo Lesnar si žádnou pozornost nezaslouží. Jejich kariéra je jeden velký podvod! zlobí se elitní těžká váha

Lidé jako Jones nebo Lesnar si žádnou pozornost nezaslouží. Jejich kariéra je jeden velký podvod! zlobí se elitní těžká váhaFoto: UFC

Ať už se nám to líbí nebo ne, v každém sportu na světě se najde vždy někdo, kdo nějakým způsobem porušuje předepsaná pravidla.

Proti takovým lidem se staví nejen jejich vlastní fanoušci, ale i celá řada zápasníků, kteří chtějí dát najevo svou nespokojenost. Mnozí z nich byli možná hlasití, ovšem nikoho z nich nebylo slyšet tak moc jako těžkooděnce Marka Hunta.

Ptáte se, co mají Jon Jones a Brock Lesnar společného? Kromě toho, že oba to jsou velice obávaní bojovníci, tak si oba dva také prošli hrůznou minulostí odkazující nás na opakované pozitivní výsledky dopingových testů. A s látkami podporující výkonnost v těle nemá nikdo, co se pravidel a férovosti boje týče, slitování.


„Takové lidi bych nazval slabými!“ zlobil se dnes již padesátiletý zkušený bijec z těžké váhy. „Lidi o nich mluví jako o skvělých zápasnících, ale ve skutečnosti jsou všichni slabí,“ poukazoval na jejich dopingové přestupky.

„Vaším cílem je vstát a každý den si plnit své povinnosti. Pokud chcete být nejlepší, musíte na sobě také každý den makat… Je tohle ovšem cesta, jakou se chcete vydat? Jsou steroidy vaším denním chlebem? Takovými lidmi jenom opovrhuju!“ přitvrdil.


„Fanoušci mluví o Jonesovi a Lesnarovi jako skvělých individuích, jimž se pomalu nemůže nikdo rovnat, ale za sebe mohu jenom říct, že to jsou leda tak skvělí podvodníci, kteří si žádnou pozornost ani uznání rozhodně nezaslouží. Proč by jim měl vůbec někdo dávat nějaký respekt?“ ptá se.

„Podváděli, aby se stali nejlepšími. Takoví lidé jsou slabomyslní, bez úcty k ostatním. Něco podobného bychom ve sportu neměli vůbec dovolovat,“ uvedl pro web sherdog.

Aby ovšem jenom nekritizoval, musel na druhou stranu také někoho pochválit. Jeho uznání si vysloužili dva veteráni, z nichž jeden je už v důchodu a druhý od něho nemá daleko.


„Fedor Emelianenko je jednou z legend v těžké váze a nikdy nepodváděl, nepotřeboval to. ‚Mighty Mouse‘ (Demetrious Johnson) několik let obhajoval svůj titul a byl snad někdy přichycen, že podvádí? Nebyl. Tihle borci si zaslouží zvláštní ocenění. Nikdy nepotřebovali podvádět, aby byli nejlepšími. To je důkazem, že to jde i bez toho,“ pravil sto dvacet kilogramů vážící obr z Nového Zélandu.


Další články