Sleduj nás

Lékař z Motola trne hrůzou! Gábor Boráros jde po týdnu od nakládačky opět bojovat

Lékař z Motola trne hrůzou! Gábor Boráros jde po týdnu od nakládačky opět bojovatFoto: Real Fight Arena

Kde nic není, to ani smrt nebere. Staré pořekadlo našich babiček bohužel ale neplatí u zápasníků v bojových sportech. I takřka prázdnou hlavu lze totiž poškodit ještě víc a výsledkem jsou deprese i chronické bolesti.

Premiéra v RFA dopadla nejhorším možným způsobem. Gábor Boráros byl velkou nadějí promotéra Borise Marhanského na světlejší zítřky organizace, ale jeho nepřipravenost mlátila do očí. Z ambasadora se tak stal spíše smutný klaun, který jen potvrdil, že je investice do podobných borců na ústupu slepou uličkou.

Podmínky přitom dostal ex bojovník Oktagonu ideální. Žádné trápení s hubnutím do veltru a jako soupeř poměrně nezkušený Frederico Komuenha. Jak se nakonec ukázalo, na Gábora by ten večer stačil i odhodlaný hlídač parkoviště a sympatický Čech si připsal jasné vítězství. Zápas, který se protáhl do druhého kola, skončil Gáborovou demolicí na zemi, kde hlava instagramové celebrity schytala slušnou sadu úderů.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Obvykle se po takovém ukončení ordinuje bojovníkům ochranná lhůta, která má jeden velmi prostý důvod. Mozek je poměrně citlivý orgán, který negativně reaguje na otřesy. Po podobném naklepání je ideální nechat ho minimálně dva měsíce odpočinout. Sparingy i jakákoliv riziková aktivita je tabu. Jít za týden do dalšího zápasu, to je krajně nerozumné. Gábor se toho ale očividně nebojí a jde si to rozdat v boxu s nebezpečným střelcem Máté Kertészem.

„Celé to bylo špatné. Přes víkend jsem měl otřes mozku, ale teď jsem v pořádku. Každopádně proto jsem vypadal tak špatně. Na zápas jsem nebyl připravený. Nezlobte se,“ přiznal Boráros na svém Instagramu. V podobném případě by se čekala spíše pauza, ale „Punisher“ na svoje zdraví očividně příliš nedbá.


„Opakované otřesy mozku jsou extrémně nebezpečné a mohou vést až k CTE. Toto závažné, a navíc trvalé poškození je velmi časté v kontaktních sportech, jako je hokej, box a nově i MMA. Pokud sportovci po traumatu nedodrží ochranou lhůtu, výrazně zvyšují riziko tohoto symptomu. Dva traumaty během jednoho týdne jsou opravdu šíleným rizikem, které nikdo soudný nepodstoupí,“ prohlásil nejmenovaný lékař z neurologického oddělení pražské nemocnice Motol.


Další články