Sleduj nás

KSW - Mikolajuw Pawel Popek - Jun Erko

KSW - Mikolajuw Pawel Popek - Jun Erko

Polská organizace KSW dělá MMA tak trochu jinak. Galavečery jednou za 2-3 měsíce a čím více se jejich zápasníci vymykají, tím lépe. Není tak nouze v této organizaci o MMA protagonisty z řad kulturistů, strongmanů, herců, rapperů a jiných umělců či sportovců.

Podobným eventům se v MMA kruzích říká tzv. "Freak Show". Především v těch nejtěžších váhových kategoriích je takřka nepsaným pravidlem, že projev alfa samce, steroidy a testosteron obecně ze zápasníků "stříká na všechny strany". Duel Popek vs. Jun spadá přesně do této kategorie.

Zde je třeba KSW přiznat zásluhy za velký podíl na popularizaci MMA nejen v Polsku, ale potažmo celé Evropě. Vzhledem k tomu, že Popek má na všech sociálních platformách více jak jeden milion fanoušků a Erko téměř šest milionů, jde o skvělý marketingový tah.


Mikolajuw Pawel Popek vs. Jun Erko

Pawel Ryszard Mikolajuw Aka "Popek Monster" je 39-tiletý polský rapper a MMA fighter se zápasnickou bilancí 3-3. Erko Jun je 28-tiletý belgicko-bosenský kulturista, fitness model a začínající MMA zápasník s bilancí 1-0. V tomto duelu sázím na ERKO JUNA.


Dvě ze svých tří vítězství si Popek připsal už před 10 lety, kdy s MMA začínal a po první porážce dlouho trvalo, než se do Oktagonu zase vrátil (9 let). Od svého návratu do klece v r. 2017 dokázal porazit pouze "ultra přesvaleného" litevského profesionálního kulturistu Roberta Burneiku. Z konfrontace s bývalým World's Strongest Manem Pudzanowskim a hercem; příležitostným silákem Tomaszem Oswiecinskim, pak hudebník odešel poražen.

Na druhé straně Erko není úplným novicem v bojových sportech, poněvadž se jim v dětství a dorosteneckém věku často věnoval, zvlášť kickboxu a to až do zranění nohy. Nejen v rámci rehabilitace pak Jun objevil tajemství posilovny a udělal skvělou kariéru ve fitness průmyslu.

Jelikož Erko nezapře svůj balkánský temperament


Jelikož Erko nezapře svůj balkánský temperament v důsledku vlastní seberealizace a čím dál větší popularity MMA, se rozhodl pro novou životní etapu a to kariéru MMA zápasníka. Při svém debutu proti Tomaszi Oswiecinskimu (ten, který porazil v posledním zápasu Popka) předvedl opravdu zdařilý výkon, na těžkou váhu velmi dobrý pohyb a nakonec i parádní KO.

Při zápase by měl mít Jun mezi 100-105kg a Popek cca 115 kilogramů. Nejen díky tomu, ale i díky věkovému rozdílu a faktu, že kardio není Popkovo silnou stránkou, by při případném delším průběhu zápasu měla být jasně vidět Erkovo lepší kondice. Erko Jun, ač méně vyzápasený, je jasným favoritem tohoto klání a jsem toho názoru, že porazí Monstra Popka.


Další články