Sleduj nás

KSW je úplně jiná liga, takový servis jsem jaktěživ nezažil, pochvaluje si Brichta

KSW je úplně jiná liga, takový servis jsem jaktěživ nezažil, pochvaluje si BrichtaFOTO: KSW

Leo Brichta má za sebou úspěšnou premiéru v KSW a více nadšený by ani být nemohl. Jak z výhry, tak i z přístupu organizace, která až předčila jeho očekávání.

Oktagon se sice pasoval do evropské MMA jedničky, ale co se velikosti týče, patrně tato příčka náleží stále polskému KSW, kam se nyní přesunul český perspektivní talent Leo Brichta.

Ten nyní o víkendu debutoval na velkolepém turnaji KSW 83: Colosseum, který se konal na Národním stadionu ve Varšavě. V roce 2017 zde polská asociace vytvořila divácký rekord, neboť celý galavečer sledovalo 57 766 diváků. Druhé pokračování údajně zhlédlo o sedm tisíc lidí méně. I tak se jedná o neuvěřitelné číslo.

Vše, co tomuto turnaji předcházelo, jak probíhal a jak skončil, to zanechalo na Brichtovi velký dojem. V takovém Oktagonu, který mu byl přes tři roky domovem, nic podobného nezažil.

"Zápas jsem si užil, protože takový servis jsem nikdy nezažil. Je to úplně jiná úroveň a liga, od vážení po všechny rozhovory a péči o zápasníky. To bylo něco neuvěřitelného, já i trenéři jsme koukali a nechápali, co se děje. To je zážitek na celý život," cenil si Brichta v rozhovoru pro televizi Nova.


"Než jsem nastoupil, tak jsem nervózní byl. Když nás ale začali volat, tak to ze mě nějak opadlo a cítil jsem se velice dobře. Poláci jsou super. Nikdo tam nebučí a neřve, byla tam uvolněná atmosféra a musím říct, že velmi příjemná. Nechci shazovat české publikum, ale jde vidět, že v Polsku jsou bojové sporty na jiném levelu. Berou to tam trochu jinak," řekl Brichta, který si odnesl těsnou, leč důležitou výhru na body.

"Ohlasy z organizace byly skvělé, velmi kladné a pozitivní. Nečekal jsem, že budou mít takovou radost z toho, že jsem porazil jejich bývalého titulového vyzyvatele. Všichni byli nadšení. Ukázal jsem se a myslím, že jsem dobře reprezentoval české MMA," dodal Brichta, který si chce nyní na nějaký čas odpočinout, než se začne bavit o dalších zápasech.


Další články