Sleduj nás

Konec se nekoná! Kareš se stává většinovým vlastníkem XFN a slibuje velké změny!

Konec se nekoná! Kareš se stává většinovým vlastníkem XFN a slibuje velké změny!

Kdekdo by si řekl, že zrušení zápasu Patrika Kincla s Makhmudem Muradovem může být takovým posledním pomyslným hřebíčkem do rakve, nicméně ne v každém případě je nutné ihned házet flintu do žita. Pokud existuje naděje, měli bychom se jí chopit zuby nehty, což udělal i Petr Kareš, jenž jako „nový šéf“ XFN hodlá změnit chod věcí.

„XFN má dnes dva majitele. Jsem to já a společnost Amira Group. V současné době jsem většinový vlastník a následující postupy jdou plně za mnou. Po právní stránce věc vyžaduje svolání valné hromady, což znamená méně než 15 dní. Druhým vlastníkem je společnost Amira Group, ta byla v minulosti zastupována panem Brčákem a je vlastněna jeho manželkou,“ objasňoval Petr Kareš v rozhovoru pro sport.cz, jak se aktuální situace má.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Co přinese budoucnost, to už je teď předem jasné. „Přál bych si, abychom se příště vždy se všemi vlastníky shodli na společném postupu. Nechci být tím, kdo bude proti někomu bojovat, chci se se všemi domlouvat tak dlouho, dokud nebudou všechny strany spokojeny,“ uváděl Kareš, do čehož spadá i ta finanční stránka věci, jež by se teprve měla řešit. „V této chvíli pracujeme na možnosti ohledně vstupu nového kapitálu.“


Až bude finanční krize zažehnána, XFN se plánuje vrátit tam, kde bylo před začátkem nového roku. „Nejdříve musíme uhradit naše dluhy a potom můžeme pokračovat tam, kde jsme skončili. Hezky krok po kroku, akce po akci,“ uvedl Kareš, který nezapomněl dodat, že hned další prioritou je pro něho nabitá O2 arena, v níž měl 7. června původně zápasit Kicnl s Muradovem. „Macha jsem požádal, aby s financemi vydržel do konce týdne. Jestli v Praze nakonec nastoupí, to teď záleží hlavně a jenom na něm.“


Další články