Sleduj nás

Komplikace pro Hrobníka. David Dvořák se musí vypořádat se změnou soupeře

Komplikace pro Hrobníka. David Dvořák se musí vypořádat se změnou soupeřeFOTO: UFC

Všechny předzápasové plány vyletěly komínem. UFC pouhých deset dní před turnajem oznámilo českému bijci nepříjemnou novinku.

Původní soupeř Matt Schnell se z akce odhlásil z důvodu zranění a na jeho místo nastupuje náhradník Steve Erceg. V UFC neprověřený Australan bude velkou neznámou a David musí bleskově upravit strategii na zbrusu nového oponenta.

Hrobník měl po dlouhé době k dispozici plnohodnotný kemp, kdy se mohl soustředit na konkrétního protivníka. Po dvou porážkách v řadě je vítězství absolutní prioritou, protože případný další neúspěch by znamenal opuštění těžce vydřené pozice v nejlepší desítce muší váhy. David si navíc z posledního souboje s Manelem Kapém odnesl poraněné vazy v rameni, které si vyžádaly téměř půlroční rekonvalescenci.


„Rameno to odneslo, pákou se poškodily vazy a udělal se tam zánět. Teď jsem ale zdravý. Myslím, že jsem ještě nešel do zápasu v tak dobrém stavu jako teď. Navíc se fakt těším, je to už půl roku a už mi to chybělo,“ prohlásil Dvořák před odletem pro sport.cz. Pokusům o submisi bude Hrobník čelit i v tomto zápase, protože jeho nový soupeř je specialista na boj na zemi.

Steve Erceg je šampionem australské organizace EMMA a v UFC jej čeká první zápas. Sedmadvacetiletý borec disponující bilancí devět výher a jedna porážka dokázal sedm duelů ukončit před limitem, z toho šest submisí! Z Ercegova rekordu je jasné, že hlavní nebezpečí bude hrozit na zemi, zvlášť pokud se Australan dostane do horní pozice.


David Dvořák by měl v tomto boji těžit ze své zkušenosti a komplexnosti. Výhra nad soupeřem, který je mimo rating, jej příliš nahoru posunout nemůže a porážku si nemůže dovolit. Doufejme, že si David s náročnou pozicí poradí a nastartuje sérii výher, které jej vystřelí k atraktivnějším zápasům.


Další články