Sleduj nás

Kinclovi bych úvodní dvě kola na body určitě nedal, řekl Novotný a zastal se Karlose

Kinclovi bych úvodní dvě kola na body určitě nedal, řekl Novotný a zastal se KarloseFOTO: OKTAGON MMA

Promotér Ondřej Novotný soucítí s Terminátorem. To, že prohrál 0:5 na body, je vskutku tvrdé a vesměs až nespravedlivé.

Český šéf OKTAGONu už několikrát prohlásil, že v rámci zdravého sportovního ducha sice souhlasí s tím, že je Patrik Kincl vítězem historicky největšího českého MMA zápasu, ale zároveň je pro jeho něho nepřijatelné, aby šampion svůj titul obhájil zcela jasným poměrem. Takový scénář je v jeho světě nepřijatelný.

„Vtipné je, že někteří skvělí bojovníci měli za to, že vyhrál Vémola. Dokonce i David Kozma si myslel, že Vémola vyhrává. Stejně na tom byla i spousta dalších. Já však nejsem rozhodčí. V hloubi duše jsem si však říkal, že v duchu moderního MMA by měl být Patrik vítěz. Byl bych překvapený, kdyby to tak nedopadlo. 5:0 mi ovšem přijde mimo mísu. To v mém světě není vůbec reálné, ale nejsem rozhodčí,“ řekl Novotný na pozápasové tiskové konferenci.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jelikož se však o tomto duelu stále diskutuje, vrátil se k němu šéf žlutočerné organizace během svého pravidelného vysílání MMA Letem Světem. „Byl to fakt ultra zvláštní zápas, ve kterém Patrik přesvědčivě a jasně vyhrál. Ale byl bych v míru s 3:2 na kola, nikoliv s 5:0. Ani za ta jeho kladívka bych Patrikovi úvodní dvě kola nedal,“ prohlásil.

Že úvodní dvě, možná tři kola mohla vyznít pro Vémolu, to potvrdilo více lidí. Pak ale Terminátorovi i vlivem náročného shazování došly síly. Bylo vidět, že se více trápí a místo sešlapování plynu spíše dojížděl utkání na neutrál, což ho v celkovém součtu stálo výsledek.


„Rozhodčí to měl více trhat,“ souhlasil Novotný s názorem většiny. „Pro Patrika by to bylo možná těžší, protože by ho Karlos mohl spíš hodit na zem, ale zároveň by více mohl hrozit svým boxem. Jak by to dopadlo (kdyby to rozhodčí více trhal), to už se bohužel nedozvíme. Pokud ale Patrik tvrdí, že Karlose porazil jeho vlastní zbraní, tak ho měl vzít na zem a tam utáhnout, ne stát celý zápas na pletivu. Nebo snad ne?“ položil Novotný jakousi řečnickou otázku.

„Tím však nijak nesnižuju Patrikův výkon, to chraň pánbůh. Byla to fantastická obrana, vůbec to nekritizuju. Jen si myslím, že na výrok, že Karlose porazil jeho nejsilnější zbraní, to úplně není,“ dodal Novotný.

Na závěr si připomeneme, že naše redakce kontaktovala UFC rozhodčího Dereka Clearyho, aby se k zápasu Kincl vs. Vémola 2 vyjádřil. Jeho názor si můžete přečíst v dodatečně přiloženém odkazu.Další články