Sleduj nás

Kincl se těžké zkoušky neleká a hrdě hlásí: Jdu porazit soupeře, který má podobné sny a cíle jako já

Kincl se těžké zkoušky neleká a hrdě hlásí: Jdu porazit soupeře, který má podobné sny a cíle jako já

14. září bude nejenom velkým dnem pro celé Česko, ale zejména pak pro samotného Patrika Kincla, jenž se vydává napospas životní příležitosti. Pokud v ní uspěje, stane se novým šampionem velterové váhy největší MMA organizace v Evropě.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Patrik Kincl si svou výhrou nad Mattiou Schiavolinem koupil lístek do říše snů. KSW mu otevřelo své brány a navíc mu hned na úvod předhodilo těžkou kořist v podobě Roberta Soldiče, tzv. mistra na knokauty. Královehradecký rodák moc dobře ví, že do tohoto souboje vstupuje jako outsider, ale o to víc je motivovaný všechny šokovat.

„Jsem sportovec, nejdu někoho zabíjet, nejdu válčit. Jdu porazit soupeře, který má podobné sny a cíle jako já. Co jsem si o něm zjistil, je to zápasník když ne na světové, tak na top evropské úrovni. A pokud tímto směrem mířím, tak s takovými zápasníky musím bojovat,“ uvedl zkušený český bijec pro isport.cz.


Klíčová bitva se Soldičem (16-3-0), jenž to podle mnohých nemá daleko do UFC, znamená pro Patrika velký posun. „Co se mé kariéry týče, je to vrchol,“ říká bez váhání. A navíc ho těší, že ten krok ze svých spolubojovníků nejen z XFN udělal skoro jako jediný. „Tak nějak dlouho jsme si v tom našem rybníčku hráli na velký ryby, ale ty opravdu velké ryby jsou za hranicemi,“ vysvětloval.


Jediným černým puntíkem zbývá, že mu XFN neuhradilo peníze, které mu dluží. I na tuto neblahou zkušenost se snaží dívat s odstupem. „Ač ten projekt dopadl tragicky, tak mně to přineslo i spoustu pozitivních věcí. A musím říct, že i ty negativní mi do budoucna pomůžou. Jsou to přeci jen pořád zkušenosti,“ dodával pro isport.cz Patrik Kincl.


Další články