Sleduj nás

Khabiba je téměř nemožné knokautovat, tvrdí jeho manažer. Jak se vyvíjí duel s Mayweatherem?

Khabiba je téměř nemožné knokautovat, tvrdí jeho manažer. Jak se vyvíjí duel s Mayweatherem?

Chvíli poté, co ruský orel zaznamenal svou největší výhru v kariéře, vyslal do světa zprávu, že klidně může jít ještě výše. Ačkoliv se nejedná o vůbec lehký krok, neboť by kvůli němu musel opustit svět MMA a přejít do světa boxu, doposud neporažený šampion v lehké váze je ochotný jej podstoupit a vyzvat druhého neporaženého borce - Floyda Mayweathera.

A dané spekulace bychom rozhodně neměli brát na velkou váhu. Na Khabiba totiž čeká prakticky nevyhnutelný distanc ze smíšeného bojového umění, jenž mu zajistí propustku do boxerského ringu, v němž by se rád na horké ruské půdě před vlastními fanoušky utkal s neporaženým americkým ranařem, který se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, kde je veden jako jediný muž s nejdelší vítěznou šňůrou ve svém sportovním odvětví.

Měl by Khabib vůbec proti Mayweatherovi šanci?


„Poslouchejte, víme, jak moc je Floyd dobrý, ale stále se jedná o výzvu, jakou jsme ochotni přijmout,“ uvádí manažer slavného The Eagla Ali Abdelaziz. „Nevím sice, jestli k tomu duelu opravdu dojde, avšak pravdou zůstává, že my jsme ochotni do toho jít. Floyd zná mé číslo a ví o našem záměru. Stačí tedy jeden telefon a můžeme dát věci do pohybu,“ doplňuje. 

Měl by Khabib vůbec proti Mayweatherovi šanci? „Tak rozhodně. Je to neporažený šampion, který už několikrát přesvědčil všechny pochybovače o svých kvalitách. V jeho prospěch nyní mluví výška, věk, odhodlání i tvrdost. Neříkám sice, že ho Khabib může knokautovat, ale určitě má velké předpoklady k tomu s ním držet krok až do samotného konce,“ uvádí. 


A co ten opačný scénář, v němž by Floyd knokautoval Khabiba? „Jedná se o bojový sport, správně? V něm je všechno možné. Nicméně netroufám si říct, že toto je náš případ. Viděli jste Khabiba, je to typický Dagestánec, jeho hlava je z betonu, tu neknokautujete jen tak snadno,“ svěřuje se a přitom nabádá, že kromě skvělých dovedností jeho svěřence jej doprovází i nezlomná vůle. 

Pak ovšem pokračuje. „Duel Floyda s Conorem byla jenom show pro diváky, ale v našem případě by to bylo opravdové. Jedná se o bitvu o samotného krále džungle, ve které nelze brát nic nadarmo. Oba dva zápasníci mohou hodně získat, ale také hodně ztratit. Vy víte, o čem mluvím. Už by vaše kariéra nebyla úplně bezchybná, byl by tam ten jeden černý záznam neúspěchu,“ uzavírá.


Další články