Sleduj nás

Khabib v roli nevěřícího Tomáše. Bál se Volkanovskiho a Makhacheva proti němu nechtěl pustit

Khabib v roli nevěřícího Tomáše. Bál se Volkanovskiho a Makhacheva proti němu nechtěl pustitFOTO: UFC

Khabib sice tvrdí, že je Islam Makhachev nejlepší lehkou vahou současnosti, ale zase až tak moc v jeho zkušenosti očividně nevěří.

Psal se nám 11. únor letošního roku, když v australském Perthu došlo ke střetu Islama Makhacheva s Alexanderem Volkanovskim, tedy současného šampion lehké váhy proti šampionovi pérové váhy, který se vydal o divizi nahoru, kde se pokusil do své moci získat druhý mistrovský opasek.

Zápas to byl vskutku vyrovnaný od začátku až do konce. Islam měl přeci jen o trochu více vizuálně navrch, ale vše se změnilo v pátém kole, ve kterém Alex vytáhl všechny trumfy z rukávu, svého soupeře poslal k zemi a zasypal jej údery. Od tohoto skvělého finiše jej zastavil jen závěrečný gong.

Makhachev si odnesl výhru na body, ale bylo to poměrně s odřenýma ušima. Přesně, jak Khabib očekával. Své pochybnosti dokonce slavný Orel sdělil Javierovi Mendezovi. Tedy muži, který aktuálně v San José trénuje Makhacheva.

„Já a Khabib jsme v pravidelném kontaktu,“ povídal Javier Mendez v pořadu Jibber With Jaber. „Ještě, než došlo k zápasu Islama s Alexem, tak se mi Khabib ozval a říkal mi: ‚Trenére, mám strach. Obávám se, že je Volkanovski pro Islama příliš velkým soustem. Je to skutečně dobrý a komplexní bojovník. Nevím, jestli ho zvládne kontrolovat a ukončit na zemi. Opravdu nevím.‘ Vyzařoval velké pochybnosti,“ odhaloval.


„Viděl jsem, jak je Khabib znepokojený, a tak jsem mu odvětil: ‚Neboj se, Volkanovskiho porazíme. Tu cestu si najdeme. Vím, že máš strach, ale já ho nemám, proto bys ho neměl mít ani ty.‘ Snažil jsem se ho uklidnit, takhle pochybovat jsem ho ještě neviděl,“ líčil.

A tak proběhl zápas… „Musím říct, že to bylo nakonec ještě těžší, než jsem čekal. Věděl jsem, že to dojde nejspíše na body, ale myslel jsem si, že budeme mít lepší kontrolu boje na zemi. A paradoxně se ten duel na zemi skoro neodehrál, Alex ukázal, že je skutečně výjimečný,“ pokračoval Mendez ve vyprávění.

„Jsem ovšem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Porazili jsme nejlepšího MMA fightera současnosti. Bylo to sice s odřenýma ušima, ale myslím si, že je ten verdikt zasloužený. Khabib by si s Alexem asi poradil o něco lépe jak Islam, protože je ten rozdíl ve wrestlingu obou borců stále cítit, ale na tom teď nezáleží. Podstatný je výsledek a ten Islam uhrál,“ dodal Mendez.Další články