Sleduj nás

Khabib otevřeně: O tom, že vyjdu z důchodu, skutečně přemýšlím, jenže…

Khabib otevřeně: O tom, že vyjdu z důchodu, skutečně přemýšlím, jenže…
Khabib Nurmagomedov stále trénuje a čelí tak na denní bázi choutkám ohledně návratu. Může k němu skutečně dojít?

Kdepak, tenhle Orel asi už dolétal. Khabib je na rozdíl od ostatních bojovníků mužem svého slova, a kdyby se tedy vrátil, znamenalo by to, že porušil slib, který dal své rodině, a především pak své matce.

Když Orel slétnul do klece naposledy, psal se říjen roku 2020. Tehdy překonal Justina Gaethjeho a světu oznámil, že končí. „Rodina na mě tlačila, abych už nebojoval. Já však musel získat aspoň ještě tu jednu výhru na počest mého otce. Ta výhra (nad Justinem) byla pro něj. Pak jsem dal matce slib, že už do klece znova nevstoupím.“


A tento slib musí dodržet. „Kdybych ho porušil, co bych potom byl za člověka? Jaký syn by dobrovolně zlomil své matce srdce? Jsem sice denně vystavován tomu pokušení a skutečně nad tím občas přemýšlím, ale jsou to jen takové myšlenky typu: ‚Jaké by to asi bylo.‘ Nakonec mi ale postačí, když k úspěchu dopomohu jiným. Máme tu Islama Makhacheva, teď je jeho čas. Potom sem (do UFC) přijde Usman Nurmagomedov, to bude jeho čas,“ poznamenal Khabib pro UFC Russia.

Ve výše uvedeném odstavci padla zmínka o Usmanovi Nurmagomedovovi, což je zase dobrá informace pro fanoušky, aby se měli na co těšit. Usman je momentálně šampionem lehké váhy Bellatoru, kde naposledy hravě přemohl úřadujícího mistra Patricky Freireho. Jako každý další z rodiny Nurmagomedovů je také navíc doposud neporažen. Jeho skóre čítá 16 výher a žádnou porážku. Do budoucna máme počítat, že se s tímto talentem uvidíme také v UFC.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články