Sleduj nás

Khabib odhalil, kdo je jeho nejoblíbenější těžká váha v UFC. Nabízí jí pomocné tréninky v Dagestánu

Khabib odhalil, kdo je jeho nejoblíbenější těžká váha v UFC. Nabízí jí pomocné tréninky v Dagestánu FOTO: UFC

Ciryl Gane byl až do března letošního roku považován za papírově nejsilnější těžkou váhu současnosti. Navrátilec Jon Bones Jones ovšem odhalil jeho slabiny. 

V podstatě se o tom na veřejnosti mluvilo, ale i tak mnozí spíše doufali, že pokud jste těžkou vahou, při boji na zemi nebudete mít takové potíže. Co ovšem Jones stáhl Ganea na zem, náhle byl mezi oběma bojovníky vidět ohromný, ale ohromný rozdíl. 

Bijec s francouzskými kořeny odklepal už po dvou minutách prvního kola a připsal si na konto natolik hořkou porážku, po které prohlásil, že se ihned a bez jakékoliv pauzy vrátí zpátky do tréninku, aby své nedostatky dopiloval. Výhru si sice připsal proti Sergeyi Spivakovi, ale do komplexního zápasníka má stále daleko. A to je věc, kterou by takový Khabib Nurmagomedov překvapivě velmi rád změnil. 


„Mám Ciryla rád, na nic si nehraje. Je to skutečný zápasník s vysokým potenciálem a zároveň milující otec. Proto bych mu rád nabídl, aby za mnou přijel do do Dagestánu. Musí sem dorazit aspoň na rok a půl, lépe však na dva roky, abych mu mohl dát nějaké lekce wrestlingu. Je ještě mladý a stále se může zdokonalovat,“ vzkazoval Khabib bojovníkovi, který prohrál už dvě titulové bitvy. V obou případech to bylo kvůli jeho nedostatkům boje na zemi. 

„Tady v Dagestánu máme spoustu těžkých vah, které Cirylovi mohou pomoci. Poté se stane šampionem. Jeho poslední zápasy nám jasně ukázaly jeho slabiny. Klidně ať si s sebou vezme svou rodinu, tak i trenéry, společně se na tu zem podíváme,“ nabízel se Khabib. A teď už záleží jen na Ganeovi, zdali této nabídky využije. Naposledy naznačil, že by nerad odcházel od své rodiny, teď má však možnost si ji vzít s sebou, což by mu mohlo v rozhodování pomoct. Další články