Sleduj nás

Khabib je ochotný v boji s Fergusonem položit život, jen aby ho porazil

Khabib je ochotný v boji s Fergusonem položit život, jen aby ho porazil

Ačkoliv nás od historicky největšího zápasu celého UFC dělí stále více než tři měsíce, ruský šampion Khabib Nurmagomedov se již plně soustředí na přípravu a jeden jediný cíl.

„Když to bude nutné, přiblížím se i k samotnému okraji smrti, jen abych vyhrál,“ hlásí hladový mistr lehké váhy, jenž má na svém kontě 28 vítězství bez jediné porážky.

Přesto ani toto skóre mu stále nemusí zajistit status absolutní jedničky. Žije totiž ve stejné době jako jeho příští protivník Tony Ferguson (25-3-0), který podobně jako Khabib aktuálně v UFC drží rekordní sérii dvanácti po sobě jdoucích výher.


„Tento boj nám ukáže, kdo je historicky nejlepší lehkou váhou celého UFC. Ještě nikdy tu tak velký zápas nebyl. Považuji se za favorita, ale i tak nechci Tonyho bohaté zkušenosti podcenit. Připravuji se opravdu zodpovědně,“ reagoval jedenatřicetiletý šampion.


Jelikož se jedná o souboj neskutečně velkých rozmerů, začínají se už teď dělat průzkumy i mezi zápasníky, jak si myslí, že toto klání dopadne. Zajímavé je, že vesměs všichni věří Nurmagomedovovi. Zároveň ta stejná většina lidí tvrdí, že Tony bude vůbec první soupeř, který zavede Khabiba nejblíže k porážce. Na samotný triumf ale prý mít nebude.

Khabib prozradil, kde vidí své výhody v boji s Fergusonem

Ferguson: Abych byl upřímný, Khabib pro mě není žádný soupeř. Už teď jsem vyhrálDalší články