Sleduj nás

Když jsou peníze vedlejší. V PFL bych si vydělal, ale titul z UFC nic na světě nenahradí, líčí těžká váha

Když jsou peníze vedlejší. V PFL bych si vydělal, ale titul z UFC nic na světě nenahradí, líčí těžká váhaFOTO: PFL

Pro mnoho lidí jsou peníze na prvním místě a ani Tom Aspinall by jimi nepohrdnul, ale v životě si vytyčil důležitější cíle.

Kdo je bojovníkem tělem i duší a chce, aby si jeho jméno historie pamatovala, ten musí působit v UFC. Anglický bijec Tom Aspinall v této organizace už přes tři roky je a co na tom, že by mu jinde nabídli více peněz. Tu prestiž a slávu mu nic nenahradí.

„Ozvalo se mi PFL, nabízelo mi a stále nabízí velký balík peněz. Bohužel si ale nikdo neuvědomuje, že já mám nějaké kariérní cíle, které jsou důležitější než peníze. Chci se stát šampionem v UFC. Velikosti titulu z této organizace se nic nevyrovná,“ uvedl pro server Sky Sports Aspinall, který je považován za černého koně divize těžké váhy.

„Každý máme nějaké priority, ale asi se všichni shodneme na tom, že titul z UFC nic nepředčí. Ve světě MMA není většího úspěchu, kterého může bojovník dosáhnout. To je má meta… Samozřejmě si chci také vydělat, ovšem prozatím jsem dal peníze na druhou kolej. Úspěch je mi přednější,“ pravil borec, kterého si fanoušci velmi rychle zamilovali.

Tom Aspinall to už před rokem neměl od bitvy o titul v UFC daleko. V tom nejvíce důležitém zápase si ale hned v samotném úvodu způsobil kritické zranění, které ho odstavilo mimo hru na několik dlouhých měsíců. Šlo o přetrhané kolenní vazy.


„První dny po operaci byly asi nejhorší. Člověk se pořád sám sebe ptal, zdali i po takovém zranění bude stejný jako před ním. Nikdo neznal odpověď. Nikdo neví, jak to vlastně je. Ta rána není jen fyzická, ale i psychická. Člověk se teď o tu nohu bojí, je limitován vlastními myšlenkami. Musím říct, že jsem si prošel psychickou terapií, abych se vrátil zpátky do normálu. Teď se ale nemůžu dočkat, až naskočím do klece!“ zahlásil třicetiletý bojovník z anglického Salfordu.


Další články