Sleduj nás

Kdybych si měl teď vsadit, tak Vémola v Edenu Végha porazí! říká Novotný a vysvětluje proč

Kdybych si měl teď vsadit, tak Vémola v Edenu Végha porazí! říká Novotný a vysvětluje pročFOTO: OKTAGON MMA

Do turnaje roku organizace Oktagon zbývá ještě spousta času. Boss žluto-černé továrny na zážitky má ovšem již teď plné ruce práce a snaží se vyřešit každičký detail, aby doručil show, na kterou se nezapomíná.

Pořádat turnaj pod širým nebem je pro organizátory vždy něco speciálního. Množství proměnných, které je potřeba promyslet, je násobně větší než v hale. Každého samozřejmě napadne nejistota ohledně počasí, ale ze slov Ondřeje Novotného lze vyčíst, že déšť je jen špička ledovce. Mnohem zásadnější je technické zabezpečení a dobrý výhled pro více než dva tisíce VIP sedadel.

„Náklady budou dělat vysoké desítky milionů. Je to samozřejmě nejdražší turnaj všech dob. Hlavní osa je už naplánovaná, jinak by nemohly jít lístky do prodeje. Takže ten základní technický parametr máme a kolem něj se nabalují další a další věci. Ale je spousta detailů a efektů, se kterými máme ještě čas si hrát. Největším úskalím je zvládnout tak velký prostor,“ uvedl Novotný v rozhovoru, který poskytl CNN Prima News.


Karta Oktagonu 58 je zatím pouze v hlavě největšího bosse organizace, ale hlavní zápas je znám již déle než měsíc. Čest završit největší turnaj v historii tuzemského MMA dostanou dvě neoddiskutovatelné legendy scény.

Karlos Vémola byl první Čech v UFC a zásadně se zasadil o popularizaci svého milovaného sportu. Attila Végh je bývalý šampion Bellatoru, což je milník, který bude jakýkoliv Slovák těžko překonávat. Extrémně vyhecovaná odveta má podle Novotného jasného favorita.


„Kdybych si měl vsadit teď, tak řeknu, že vyhraje Karlos, protože on celou dobu zápasil, Attila se věnoval jiným činnostem, a to prostě neobejdete, to nedokážete obelhat. To je fakt. Takže, kdybych měl tipovat teď, tak vyhraje určitě Karlos. Na kartě budou i čtvrtfinalisté Tipsport Gamechanger, což jsou zápasy naprosto světové úrovně. A jak jsem slíbil, tak tam bude ještě alespoň jeden titulový zápas,“ navnadil fanoušky Ondřej Novotný.


Další články