Sleduj nás

Kdyby to bylo na mně, dal bych Procházku s Ankalaevem a Pereiru bych pustil do těžké váhy, říká UFC analytik

Kdyby to bylo na mně, dal bych Procházku s Ankalaevem a Pereiru bych pustil do těžké váhy, říká UFC analytikFoto: UFC

Daniel Cormier si zahrál na matchmakera UFC a předložil šéfům organizace návrh, který by v jeho očích dával dokonalý smysl.

Bavíme se pouze na té teoretické rovině, jelikož „DC“ nemá ve skládání zápasů žádné slovo, jenom může poukazovat na to, jak by se mu dané dvojice líbily. A vzhledem k tomu, jak se situace v popředí žebříčku polotěžké váhy v posledních dnech vyvinula, by se mu velice líbilo, kdyby se Jirka ve svém comeback fightu postavil proti rozjeté dagestánské mašině Magomedovi Ankalaevovi.

„Vzhledem k tomu, jaký hype nyní Alex Pereira má, by byla ohromná, ohromná škoda, kdyby toho UFC nevyužilo. Žádná další obhajoba v polotěžké váze organizaci nepřinese tolik pozornosti, jako by přinesl Alexův boj o titul těžké váhy. A je úplně jedno, zdali by se postavil proti Tomu Aspinallovi nebo Jonu Jonesovi. Alex je teď světová superstar, lidi ji hltají a všichni by chtěli vidět její boj o titul v těžké váze,“ nechával se Cormier ve svém podcastu slyšet.

Obecně se předpokládalo, že by Pereira měl nyní čelit Magomedovi Ankalaevovi, což je poslední soupeř, kterého by měl brazilský šampion porazit, aby úspěšně vyčistil svoji divizi. Tento „risk“, můžeme-li tomu tak říkat, protože je Ankalaev považován za papírově nejsilnějšího bojovníka polotěžké váhy, se Cormierovi příliš nelíbí. Naopak by rozjetého dagestánského borce raději předhodil Procházkovi.

„Zanedlouho se nám bude konat boj o dočasný pás v těžké váze mezi Curtisem Blaydesem a Tomem Aspinallem. Ať se tam jde Alex podívat a ať si dá staredown s vítězem. Garantuji vám, že žádného fanouška nebude žádný zápas zajímat více. A pokud by Alex vyhrál, přepíše dějiny UFC a zajistí si tím zápas s Jonem Jonesem. A to je další obří pecka,“ povídal Cormier, jenž si nyní v UFC plní roli komentátora a analytika. 


„Jiří Procházka i nadále zůstává druhým nejvýše postaveným mužem v žebříčku polotěžké váhy a Magomed Ankalaev je pouhou příčku za ním. Myslím si, že i tohle je zápas, který by dával smysl. Procházka Ankalaeva označil za jednoho ze svých možných soupeřů a Ankalaev by měl potvrdit, že je nová jednička divize. To za předpokladu, že Procházka samozřejmě neodejde do střední váhy, pak bych dal šanci Hillovi,“ rozebral Cormier, jak by to sestavil, kdyby byl matchmakerem UFC.   


Další články