Sleduj nás

Kdy se Holloway plánuje vrátit zpět na scénu?

Kdy se Holloway plánuje vrátit zpět na scénu?
Zdraví by se rozhodně nemělo podceňovat a totéž platilo i v případě americké hvězdy pérové váhy, jejíž tým musel na začátku července odvolat boj o plánovanou obhajobu titulu. Příčinou totiž byly časté symptomy odkazující na otřes mozku.

„Není žádná šance, že se s Maxem Hollowayem setkáme na zápasišti v nějaké dohledné době,“ vyslal do světa zprávu jeden z nejznámějších reportérů Ariel Helwani. Ten tím určitě nechtěl vystrašit jeho příznivce, nicméně i v rámci nedávných událostí se spekulovalo, že by následky mohly být vážnější, než se na první pohled zdálo. Americký zápasník zkoušel s příznaky bojovat, na trénincích si neubíral a nadále se snažil sám sebe přesvědčit, jak silného má ducha. Pak ale přišlo prohlášení od jeho týmu, který se dané rozhodnutí nebál udělat za něj:

„Maxův zdravotní stav nebyl v posledních týdnech zrovna optimální. V době, kdy začal projevovat veškeré příznaky otřesu mozku, začal postupně ztrácet váhu, kvůli čemuž jsme jej zavezli na pohotovost, kde nám naše obavy potvrdili. I když to po čase bylo o něco lepší, jeho zdravotní stav mu nedovoluje nic, co by se oktagonu mohlo přiblížit.“


Vzhledem k tomu, že nás od posledního prohlášení dělí už téměř měsíc a za tu dobu se lecco změnilo, nastal čas, kdy si sám Holloway řekl o slovo, aby nám objasnil, jak se celá situace vyvíjí.

„Všude kolem sebe vidím lidi, jak se baví o tom, že jsem ztratil značnou část své svalové hmoty, což bylo zapříčiněno mrtvicí a já nevím čím vším ještě. V UFC jsem před zraky vás všech vyrostl a za ta léta jsem se setkal s celou řadou příčin, kvůli nimž jsem ztrácel na váze. Žádná z nich ale nebyla vlivem otřesu mozku,“ snažil se nám vysvětlit šestadvacetiletý mistr kombinovaných bojových umění.


„Tu příčinu nevím ani já sám. V minulosti jsem váhu ztratil a zároveň nabral už více než dvacetkrát a dokáži to znovu,“ pravil odhodlaně. „V současné době jsem ale pod zdravotním dohledem. Testy sice neukazují na něco, čeho bychom se měli obávat, ale nikdo mi také nedovolí nic uspěchat. Půjdeme po malých krůčcích a rádi bychom se na scéně představili ještě před koncem roku,“ doplnil.

Další články