Sleduj nás

Karlos Vémola velebí Jiřího Procházku. Na turnaji UFC 300 ho přesvědčil, proč bude nejlepším na celém světě

Karlos Vémola velebí Jiřího Procházku. Na turnaji UFC 300 ho přesvědčil, proč bude nejlepším na celém světěFoto: UFC / OKTAGON MMA

Co předvedl Jiří Procházka na turnaji ve Vegas, to zvedlo ze židle i Karlose Vémolu. V tom dobrém slova smyslu ovšem.

Hned od prvních sekund duelu bylo jasné, v čem bude spočívat taktika Aleksandara Rakiče. Srbský bojovník se vyhýbal přestřelkám v postoji a místo toho sázel na postupné okopávání nohy soupeře a tvrdé protiútoky. Nutno však dodat, že právě ty low kicky často nacházely svůj cíl a měly za úkol zpomalit ten chaos, který se Jirka ve svých zápasech snaží nastolit.

Na diváky v areně i u televizních obrazovek to mohlo působit, že tato taktika funguje, ale takový Karlos Vémola, který se objevil v roli hosta ve studiu Nova Sport, to cítil jinak. On sám s Procházkou kolikrát trénoval, zná jeho mentalitu i návyky a ví, že jeho psychická stránka je tak silná, že ho nějaké zranění nohy jen tak nesloží.


„Pokud vás někdo třikrát nebo čtyřikrát kopne do lýtka, tak vás trenér bude varovat, abyste si na to už dali pozor. V případě Jirky to ale bylo úplně jedno, protože všichni věděli, že se stejně bude hnát dopředu. Jirka si jede to svoje, což je ten důvod, proč se brzo stane tím nejlepším na světě. On je v boji tak tvrdý, že abyste ho konečně zastavili, museli byste mu tu nohu jedině ukopnout,“ poznamenával Terminátor, který si je moc dobře vědom Procházkových kvalit.

Rakič měl tedy plán a očekával, že kopy na lýtko jeho soupeře minimálně zpomalí. Jirka se však nedal a neustále zůstával v roli lovce, který se hnal za svou kořistí. Konec Rakičovým snahám přišel v čase 3:17 druhého kola. Krátce předtím pochopil, že vůli svého soupeře nezlomí a že s ním nakonec stejně bude muset vstoupit do přestřelky, které se tak moc snažil vyhnout. Když do ní vstoupil, jeho brada byla vystavena zátěžovému testu. Další články