Sleduj nás

Říkali, že vedu 4:0! Karlos Vémola prozradil, co byla v duelu s Kinclem největší chyba

Říkali, že vedu 4:0! Karlos Vémola prozradil, co byla v duelu s Kinclem největší chybaFOTO: OKTAGON MMA

Karlos Vémola má za sebou první pozápasový rozhovor, ve kterém přiznává, co bylo největším problémem jeho souboje s Patrikem Kinclem.

Je to týden od zápasu a Terminátor měl tak dostatek času si utřídit myšlenky. Následně se přesunul za stůl v podcastu Fight Cast One, kde se vůbec poprvé mohl k proběhnuvšímu utkání vyjádřit.

Karlos zde připomněl, že si celou dobu myslel, že vyhrává na body. Tuto informaci mu k jeho smůle potvrzoval i trenér, a tak nám nakonec vznikl nudný zápas, který se ani jedna strana nepokoušela změnit. Obě totiž měly připravené nějakou taktiku a nehodlaly z ní upustit. Obě si také myslely, že vyhrávají.


„Kdybych jen tušil, že v tom čtvrtém nebo pátém kole prohrávám, tak jsem tam vletěl a klidně se nechal knokautovat, ale odejdu se ctí. Půjdu tam a urvu to za každou cenu prostě. Nechám tam víc, než jsem měl,“ sdělil Karlos ve Fight Cast One podcastu.

„Já jsem však po čtvrtém kole seděl (v rohu) a trenér za mnou přišel: ‚Vedeš 4:0 na body. Odkontroluj to, pohlídej si to, nikam nespěchej, máme ten pás doma.‘


V podstatě jsem si říkal, že vím, že to byl hodně nudnej zápas, to jsem slyšel i ty reakce, ale cítil jsem, že to je zápas jako s Marpem. Já jsem sem přišel vyhrát, dělám ho sice nudnej, ale tlačím, tlačím, tlačím a fakt jsem si myslel, že vyhrávám 4:0 na body.“

Jak už tu nicméně několikrát zaznělo, problém je, že Karlosův pokus o grappling nikterak nebyl efektivní, a tak i navzdory neustálému tlaku, do kterého mimochodem musel dát opravdu hodně sil, inkasoval rány, které z toho bodového úsudku vyznívaly ve prospěch jeho soupeře.

Mnoho českých rozhodčích si obhájilo tvrzení, že Patrik Kincl vyhrál 5:0 na body. My jsme v tom chtěli udělat definitivně jasno, a proto jsme oslovili UFC rozhodčího Dereka Clearyho, který nebyl nikterak zaujatý a poskytl nám svou verzi příběhu. Tu si můžete přečíst v odkazu níže.Další články