Sleduj nás

„Jsem o dost napřed.“ Keita se vysmál rivalovi z Oktagonu

„Jsem o dost napřed.“ Keita se vysmál rivalovi z OktagonuFOTO: OKTAGON MMA

Dva bývalí rivalové z Oktagonu jsou nyní ve stejné organizaci, na zápas to ale nevypadá. Bývalý dvojnásobný šampion Losene Keita poslal Shemu Rockovi jasný vzkaz: „Tahle hra má své úrovně a já jsem o dost napřed.“


Dva kohouti na jednom smetišti

Evropská scéna s napětím sleduje osudy dvou svých bývalých hvězd. Jak kontroverzní Shem Rock (12-1-0), tak bývalý dvojnásobný král Oktagonu Losene Keita (16-1-0) si svými výkony řekli o smlouvu v UFC. Fanoušci okamžitě začali snít o tom, že by se jejich staré podpichování z česko-slovenské scény mohlo konečně přetavit ve skutečný zápas na té nejvyšší úrovni.

Křest ohněm pro Rocka

První jde do boje Shem Rock. Bývalá hvězda Oktagonu, jež v organizaci nenašla přemožitele, dostala pro svůj debut tu nejtěžší možnou prověrku. Už 22. listopadu se na turnaji UFC Qatar postaví neporaženému dagestánskému monstru Nurullovi Alievovi (10-0-0).

„Jsme úplně jiná úroveň“

Na druhé straně Losene Keita na svůj debut stále čeká. Jeho premiéra byla bohužel odložena poté, co nesplnil váhový limit. Třebaže se tedy do klece UFC podívá později než jeho rival, jeho sebevědomí tím nijak neutrpělo.

V rozhovoru pro iSport.cz dostal belgický bojovník přímou otázku, zda by o souboj s Rockem v budoucnu stál. Jeho odpověď byla naprosto jednoznačná a dala jasně najevo, jaký je mezi nimi podle něj rozdíl.


„Ne, tahle hra má své úrovně a já jsem o dost napřed,“ prohlásil Keita. „Rock se bude muset ještě pořádně snažit, aby se co i jen přiblížil k top 15. Já jsem dostal šanci hned. Vedení tedy vnímá, že jsme na úplně jiné úrovni. Zápas s Rockem vůbec nepotřebuji. Navzdory tomu mu přeji, aby se mu v UFC dařilo.“

Sen fanoušků v mlze

Zdá se tedy, že Keita vnímá Rocka jako bojovníka, kterého již dávno nechal za sebou, a souboj s ním by pro něj byl krokem zpět. Třebaže by si fanoušci tento vyhrocený duel přáli, bude muset Shem Rock nejprve předvést v UFC sérii dominantních výkonů, aby svého rivala přesvědčil, že je hoden jeho pozornosti.



Další články