Sleduj nás

Joshua mohl dle odborníků v duelu s Ruizem umřít. Prý od třetího kola vůbec nevěděl o světě

Joshua mohl dle odborníků v duelu s Ruizem umřít. Prý od třetího kola vůbec nevěděl o světě

Ačkoliv nedávno Anthony Joshua prohlásil, že byl jeho souboj s Andym Ruizem ukončen předčasně, tak pár dní na to přišla úplně odlišná zpráva. Bývalý šampion těžké váhy dle odborníků prý bojoval čtyři kola se silným otřesem mozku, který mohl vyústit v něco horšího.

„Trenéři by měli mít povinnost chránit své zápasníky od situací, které ohrožují jejich životy. Anthony Joshua se nacházel v jedné z nich, ale jeho trenéra očividně zajímal více výsledek zápasu než potenciální zranění s možnými fatálními následky,“ uvedl mluvčí ze společnosti Headway - the brain injury association, jež pravidelně dbá o zdraví sportovců.

„Jako odborníci víme, že pokud máte otřes mozku, tak jakákoliv následná rána může zranění ještě zhoršit. Pokud je mozek již poškozen, vystavujete se riziku těch nejhorších možných následků. Joshua byl od třetího kola viditelně dezorientovaný, čímž se vystavoval riziku vážného zranění,“ pravil v rozhovoru pro deník The Sun.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Rob McCracken, trenér bývalé britské jedničky, po zápase pro stanici BBC potvrdil, že po třetím kole Joshua vůbec netušil, jaké kolo přijde na řadu. Kamery do toho navíc Anthonyho zachytily, jak říká: „Proč se takhle cítím?“ Pričemž jevil velké známky dezoerientace. 

McCracken se proti nařčení však bránil. „Znám Anthonyho mnohem lépe než všichni rádoby experti, co ho znají jen virtuálně a přitom ho ani jednou neviděli. Věděl jsem, že byl omámen, pouze jsem se ho snažil prostrčit ještě pár koly. Pěkně krůček po krůčku a na konci každého kola zjistit, jak na tom je,“ vysvětloval.

Nezakrýval však, že byl Joshua omámen natolik, že viděl dvojmo. „Ta první rána z třetího kola se na něm podepsala. Viděl spoustu věcí rozmazaně, a to se s ním neslo až do konce,“ dodával.Další články