Sleduj nás

Bojová nálada a touha dominovat. Jiří Procházka mluví o zápase s Pereirou. Pás šampiona UFC se musí dostat zpátky do Čech!

Bojová nálada a touha dominovat. Jiří Procházka mluví o zápase s Pereirou. Pás šampiona UFC se musí dostat zpátky do Čech! FOTO: UFC

Už se jenom čeká na potvrzení ze strany UFC a bitva Jiří Procházka vs. Alex Pereira o uvolněný titul polotěžké váhy bude oficiální.


V této chvíli probíhají jednání a samotný příběh k velice napínavé titulové bitvě začíná gradovat. Jak Alex Pereira, tak i Jiří Procházka jsou borci, kteří si na nic nehrají a neradi své zápasy ponechávají na osudu, jež představují bodoví rozhodčí.

„Cílem válečníka je vyhrát bitvu, ne to nechat na rozhodčích,“ řekl Procházka, který byl pozván jako host do pořadu The MMA Hour režírovaném Arielem Helwanim.

„Nebudu mluvit o tom, jak to bude probíhat, to je čistě moje věc, ale mohu říct, že vyhraju. Je jedno jak, ale chci ten souboj ukončit před limitem. Bude to knokaut, škrcení, nebo něco úplně jiného? Na tom nezáleží. Jde o to, že chci vyhrát naprosto jednoznačně,“ pronesl Jirka, jenž se už teď nachází v ostré bojové náladě, a to ještě do zápasu chybějí dlouhé týdny, ba možná i měsíce – vypadá to, že UFC tento fight domluví na prosincový turnaj v Las Vegas.

Nebezpečnější jak Hill?

Jak všichni víme, Procházka se měl původně v titulovém boji postavit proti Američanovi Jamahalu Hillovi, který si smolně poranil achilovku, se kterou musel na operaci. Teď ho čeká dlouhá pauza. Náhrada pro českého samuraje tedy byla na místě. Vznikla ze souboje Jan Blachowicz vs. Alex Pereira, kde se z výhry radoval druhý jmenovaný bojovník.


„Je velká škoda, že jsme se s Hillem nepotkali, protože jsem na něho byl skvěle připravený. Mám rád jeho bojový styl. Je poměrně jednoduchý, ale dává sílu do každého úderu,“ popsal Procházka, jak vnímá dnes už bývalého šampiona.

„Alex Pereira má víceméně podobný styl, jen je takový vylepšený, do svých úderů zapojuje více logiky,“ poukazuje Jirka. „Nechci je nějak mezi sebou hodnotit, ale právě teď vnímám Pereiru jako těžšího soupeře,“ přidal Procházka, který zároveň potvrdil, že momentálně čeká na signál od UFC, aby mu potvrdilo datum jeho příští bitvy.

„Ještě to není potvrzené ze strany organizace, ale můj příští boj je o titul a myslím si, že já a Alex máme vysoké předpoklady k tomu, abychom ukázali světu dobrý titulový zápas,“ řekl Procházka Helwanimu.Další články